Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Selçuk Ecza Deposu’nun Kayıtlı Sermaye Geçerlilik Süresi Uzatıldı

Selçuk Ecza Deposu’nun kayıtlı sermaye tavan geçerlilik süresinin uzatılması için yapılan başvuru uygun bulunurken, hisseler artıda fiyatlanıyor.
Selçuk Ecza Deposu’nun Kayıtlı Sermaye Geçerlilik Süresi Uzatıldı
HABER GİRİŞ

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. bazı konularda değişiklik yapılmasını içeren, esas sözleşme tadiline ilişkin başvuruda, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayının geldiğini belirtti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, esas sözleşmesini 6’ncı maddesinde belirtilen 750.000.000  TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanına ilişkin geçerlilik süresinin 2022-2026 yıllarını kapsayacak şekilde uzatılmasına dair yapılan başvurunun uygun görüldüğü belirtildi.

Bunun yanında “Sermayenin Artırılması, Azalması ve Rüçhan Hakkı” başlıklı 7’nci maddesinin tadili konusunda da SPK onayının alındığı ifade edildi.

BIST hizmetler endeksi altında işlem gören Selçuk Ecza Deposu hisseleri alıcılı seyrediyor.
Selçuk Ecza Deposu Hisseleri %2,83 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

SELEC koduyla borsa kotunda yer alan hisseler son kapanışını 12,74 liradan yaptı. Bu sabah 12,82 ile hafif yukarıdan açıldı. Gün boyu kademeli bir yükseliş göstererek 13,15 liraya kadar tırmandı. Bu fiyat aynı zamanda son bir ayın en yükseği olarak kayıtlara geçti.

Saat 16.54’te %2,83 artıda işlem görerek, 13,13 liradan fiyatlanıyor. Açılışta kaydettiği en düşük fiyat 12,78 olurken, bunun üzerinde sürekli kazanç yönünde hareket etti.

GCM Yatırım Banner

17 Aralık işlemlerinden bu yana en yüksek seviyeye çıkan şirket hisselerinin, yatırımcısına haftalık getirisi %5,14, aylık %11,99 oldu. Yıllık periyotta 7,85 – 13,97 arasında hareket ederek %3,56 oranında değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın