Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Selçuk Bayraktar: Maraş’ta Konteyner Kent Kuruyoruz

Depremin yarattığı tahribatı ortadan kaldırmak için çalışmalar sürüyor. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, konteyner kent için açıklamalarda bulundu.
Selçuk Bayraktar: Maraş’ta Konteyner Kent Kuruyoruz
HABER GİRİŞ

Türkiye merkezli savunma şirketi Baykar’ın depremzedeler için bin konut bağışlamasının ardından bugün şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 2 bin kişilik kapasitede konteyner kent için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Kahramanmaraş’taki konteyner kent çalışmalarında TRT Haber’e konuşan Bayraktar, deprem felaketinin 10 ilde yaşanmasını ardından toplam 39 insansız hava aracının (İHA) afet alanına gönderildiğini ve 1130 saatten fazla uçuş yaptığını söyledi.

Depremzedelerin barınma ihtiyacı için 1000 konut bağışı yaptıklarını ekleyerek, Kahramanmaraş’ta inşa edilen konteyner kentte 2 bin kişiye konut imkanı sunulacağını kaydetti.

Bayraktar, çalışmaların sürdüğü konteyner kentin 1,5 ay sonra tamamlanmasının planlandığını belirterek, “520 konteynerden oluşacak projede üretim ve altyapı çalışmaları sürüyor” şeklinde ifadede bulundu.

Konut seferberliğine herkesin katılması için çağrı yaparak, “Buradaki insanlar hem yakınlarını hem birikimlerini kaybettiler. Bu çok ağır bir travma. Burada inşa edilen konteyner kent barınma ihtiyacına bir cevap olacak ancak asıl cevap insanların ‘yuva’ diyebileceği meskenler olacak” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın