Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Baykar’dan Depremzedelere 1000 Konut Desteği

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, afetzedelerin en önemli ihtiyacı olan barınma için 1000 konut bağışladıklarını açıkladı. İşte detaylar;
Baykar’dan Depremzedelere 1000 Konut Desteği
HABER GİRİŞ

Türkiye merkezli bir makine imalat ve savunma şirketi Baykar bugün resmi Twitter hesabından coğrafyanın en büyük felaketiyle savaşan Türkiye için bir seferberlik başlattı. Baykar paylaşımında, depremzedelerin kalıcı barınma ihtiyacına yönelik çözüm sundu.

Şirket paylaşımında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından videolu mesaj yayımladı.

En Önemli İhtiyaç Yeni Yaşam ve Mesken Alanları İnşası

Baykar’ın Teknoloji Lideri de olan Selçuk Bayraktar, şirket olarak afetzedelerin kalıcı barınma ihtiyacı için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile koordineli bir şekilde bin adet konut bağışladığını açıkladı.

“Çok büyük bir felaketle sarsıldık.” ifadelerini kullanan Bayraktar, felaketin yaralarını sarmak için tüm milletin devletle seferber olduğunu belirtti.

En büyük gayreti ise enkaz başında karda kışta canla başla mücadele eden isimsiz kahramanların gösterdiğine dikkat çekerek teşekkür etti.

GCM Yatırım Banner

Bu noktadan sonra en önemli ihtiyacın başında depremzedeler için yeni yaşam alanları ve mesken alanlarının inşa edilmesi olduğunu vurguladı.

Söz konusu süreçte acil olarak geçici yaşam alanı için AFAD’la koordineli şekilde iki bin kişiye barınma imkanı sağlanacağını ileterek, Baykar Konteyner Kent’in hayata geçirileceğini duyurdu.

Toplam Yardım Miktarı 1 Milyar 855 Milyon Liraya Ulaştı

Şirket tarafından sağlanacak olan geçici yaşam alanının yanında, depremzedelerin barınma ihtiyacını kalıcı bir şekilde karşılanması için Baykar’ın bin konut bağışladığını açıkladı.

Bu ihtiyacın giderilmesi için herkesin elinden gelen ne varsa destek sağlayacağını öngördü. Tüm millet ve imkanı olan kurumlara seslenen Bayraktar, afetzedelere yaşam umudu olacak konut seferberliğine davet etti.

Baykar olarak toplam yardım miktarının 1 milyar 855 milyon liraya ulaştığını da bildiren Bayraktar, #KonutSeferberliği ile yaraların hep birlikte sarılacağına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın