Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sektörünün İlk Halka Arz Şirketi Temettü Kararını Değiştirdi!

Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde Genel Kurulun 2023 yılına ilişkin kar dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Sektörünün İlk Halka Arz Şirketi Temettü Kararını Değiştirdi!
HABER GİRİŞ

Türkiye araç kiralama sektöründe halka arz olan ilk şirket olma özelliğine sahip Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kar dağıtım işlemlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BEYAZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Genel Kurulun 2023 yılına ilişkin kar dağıtım kararına dair değişikliklere yer verildi.

Hatırlanacağı üzere 19 Mart’ta yapılan KAP bildiriminde, yönetim kurulunca, hisse başına brüt 0,2187736 TL, net 0,1968962 TL temettü dağıtılmasına ve tekliflerin genel kurulda görüşülerek onaya sunulmasına karar verildiği duyurulmuştu.

Bugünkü açıklamada ise yönetim kurulunun teklifine karşılık genel kurulda hisse başına brüt 0,1103448 TL, net 0,0993103 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği belirtildi.

Beyaz Filo Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Kesinleşen temettü tarihi henüz açıklanmazken, Genel kurul tarafından nakit kar payı dağıtım tarihinin belirlenmesi konusunda şirket yönetiminin yetkilendirildiği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Günümüzde iş modelini genişletip ikinci el otomobil müzayedesi, sıfır araç filo satışı, perakendeciliği ve satış sonrası hizmetler konularında aktif olarak çalışan şirket, yakın zamanlı KAP bildiriminde 2024 yılı ilk çeyrek sıfır km araç satış rakamlarını paylaşmıştı.

Yetkili satıcısı olunan Peugeot, Opel, Citroen, DS, Renault, Dacia ile; 2023 yılı ilk çeyreğinde 2.815 adet olarak gerçekleşen sıfır km araç satış adetinin, yüzde 65,65 oranında artırıldığı ve 2024 yılı ilk çeyreğinde 4.663 adet sıfır araç satışı gerçekleştirme başarısı gösterildiği belirtilmişti.

BEYAZ Hisseleri Haftaya Nasıl Başladı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk iş gününü yüzde 1,37 değer kaybıyla 9.679,80 puandan tamamlarken, BEYAZ hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve yükseliş gösterdi.

Şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,9‘luk yükselişle 23,38 TL seviyesine çıkış gösterdi.

Beyaz Filo Fiyatı Yükseliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Beyaz Filo hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına sırasıyla yüzde 6,3, yüzde 3,4 ve yüzde 29,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.