Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sektöründe 40 yılı Deviren Şirket Talep Toplamaya Başladı

Yakın bir zamanda Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayı ile halka açılan Tureks Turunç Madencilik, bugün talep toplamaya başladı. Şirket yetkilisinden özel açıklamalar geldi.
Sektöründe 40 yılı Deviren Şirket Talep Toplamaya Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Madencilik sektöründe 40 yılı deviren Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş., bugün talep toplamaya başladı. Şirketin, birkaç gün önce 2-3 Kasım tarihleri arasında halka arz edileceği açıklamıştı. Tureks Turunç Madencilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Turunç ise konuya yönelik değerlendirmede bulundu.

Şirket yetkilisi Turunç, geçen yıl yaklaşık konsolide 72,5 milyon dolar tutarında ciro elde ettiklerini belirtti. Ayrıca 2023 yılının 6 ay cirosunun yaklaşık 675 milyon lira olduğunu belirtti.

Şirket hakkında bilgi veren Osman Turunç, “ Afyon’da 1982 yılında başlayan heyecan verici yolculuğumuz, yıllar içinde Marble Systems markamızla büyüyüp gelişti.” açıklamasında bulundu.

Türk mermerini dünyaya tanıtmak istediklerini vurguladı. Dünya mermer rezervinin yüzde 35-40’ının Türkiye’de bulunduğunu aktardı.

Halka Arz Geliri ile Hedefler Genişletildi

Turunç, halka arzdan gelecek gelirle, ABD’deki satış ağını plaka konusunda genişletmeyi hedeflendiklerini belirtti. Ayrıca ABD’de yakalanan dağım ağı başarısını Avrupa’ya taşımak için gerekli yatırımları gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Şirketin amacının, mermerin katma değerini daha da yükselterek ülkenin bu kaynağının değerlendirilmesi ve tanıtılmasına katkı sağlamak olduğunu bildirdi.

Bugün talep toplamaya başlayan şirketin halka arzda fiyat 10,97 lira olarak belirlendi. Halka arzın büyüklüğünün ise 649,9 milyon lira olması hesaplanıyor. Katılım endeksine uygun Tureks Turunç Madencilik’in yüzde 25,8’i halka arz edilecek.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın