Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sektör Lideri Ebebek Halka Arz Oluyor

Ebebek halka açılmaya hazırlanıyor. Taslak izahnameye göre toplamda 40.000.000 TL nominal değerli pay halka arz edilecek.
Sektör Lideri Ebebek Halka Arz Oluyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Anne ve bebek ürünlerinde Türkiye’de lider isim olan Ebebek halka açılmak için çalışmalara başladı. 62 ilde 208 mağazası bulunan ve aynı zamanda online üzerinden hizmet veren şirket, taslak izahnameyi yayımladı. Halka arz sürecini 9 Mayıs 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurarak başlattıklarını söyleyen şirket CEO’su Halil Erdoğmuş, Ebebek’in tarihçesi hakkında açıklama yaptı.

2000 yılında öncelikli hedefi ailelere rehberlik etmek olan bebek.com bilgi sitesini kurduklarını, 2001 yılında ise anne ve bebeklerin her türlü ihtiyacının karşılanması için ebebek.com e-ticaret sitesini kurduklarını söyledi.

“208 fiziki mağazası olan bir e-ticaret sitesi olarak büyümemize hızla devam ediyoruz.” diyen Erdoğmuş, halka arzla birlikte Ebebek’in hem yurt içinde hem de yurt dışındaki gücünü daha hızlı artıracağına inandıklarını dile getirdi.

Halka Arzda Konsorsiyum Lideri Ünlü Menkul Olacak

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Ebebek

Yatırımcıların taslak izahnameye şirketin sitesinden veya konsorsiyum lideri Ünlü Menkul’un internet sitesinden ulaşılabileceğini açıkladı.

Buna göre şirketin 24 milyon TL’si sermaye artırımı, 16 milyon TL’si ortak satışı olmak üzere nominal değeri 40 milyon TL olan paylarının halka arz edilmesi planlanıyor.

GCM Yatırım Banner

Yurt dışı büyüme hedefleri kapsamında 2022 sonu itibarıyla İngiltere’de ebebek.co.uk sitesi üzerinden online satışlara başladıklarını söyleyen Erdoğmuş, İngiltere’de mağazalaşmayı, hem kıta Avrupası’nda hem de Ortadoğu’da yeni pazarlara girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Konuşmasına, “İngiltere’deki faaliyetlerimizi, ebebek.co.uk adlı web sitesi üzerinden yürütüyoruz. 2022 sonunda ilk siparişleri almaya başladık. Kendi depomuzdan ve kendi platformumuzdan e-ticaret faaliyetlerimiz sürüyor. İngiltere’den sonraki durağımızın ise Almanya olacağını öngörüyoruz. Burada da şirketimizi kurduk ve pazaryerleri üzerinden denemeler yapmaya başladık. Globalleşme stratejimiz doğrultusunda sonraki duraklar ve yapılacaklar anlamında yoğun mesaimiz devam ediyor. Körfez ülkelerine ilişkin değerlendirmelerimiz de mevcut.” sözleriyle devam etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.