Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sektör Devi Hisse Haftaya “AL” Önerisiyle Başlıyor

Anadolu Isuzu hissesi için teknik değerlendirme yapan ICBC Yatırım, gün içinde takip edilecek destek ve direnç noktaları ile kar alma seviyesini açıkladı.
Sektör Devi Hisse Haftaya “AL” Önerisiyle Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASUZU) hisse senedi, geçen haftayı güçlü kazançla tamamladı. Günlük bazda yüzde 5,55 artışla 74,20 liradan kapanış yaparken, haftalık kazancını yüzde 2,91 olarak kaydetti.

ICBC Yatırım, bu sabah yayımladığı bültende ASUZU için teknik değerlendirme yaptı. Şirket hissesine “AL” tavsiyesi veren kurum, “11 Mart tarihinde yıllık ortalama üzerine çıkması nedeniyle izle önerisi verdiğimiz hissede, haftalık bazda 75.45 üzerindeki kapanışlarda 68.50’deki dip teyit edilebilir.” şeklinde değerlendirme gerçekleştirdi.

ASUZU Teknik Analiz
Kaynak: ICBC Yatırım

Son kapanışını 74,20 olarak yapan ASUZU için takip edilecek destekler 72,45 – 71,75 olarak belirtilirken, yükselişin devam etmesi durumunda aşılması gereken ilk direnç 78,50 olarak işaret edildi.

Bu seviyeden sonra ise sırasıyla 80,65 – 81,67 ve 82,50 dirençleri izlenecek. Olası düşüşlerde yatırımcıların 72,75 seviyesinde stop loss olabilecekleri, kısa vadeli tutanların ise 81,67’de kar alabilecekleri aktarıldı.

2 milyar liranın üzerinde hacimli kapatan hissenin yıllık dönemdeki dip ve zirve seviyelerine bakıldığında 63,9 ile en düşüğü, 82,5 ile en yükseği kaydettiği görülüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.