Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SEDDK Duyurdu! Trafik Sigortası için Yeni Düzenlemeler Yolda

SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, trafik sigortası için yeni düzenlemelerin yakında duyurulacağını belirtti. İşte detaylar...
SEDDK Duyurdu! Trafik Sigortası için Yeni Düzenlemeler Yolda
HABER GİRİŞ

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, kamu yararını gözeterek sektörü ve ekonomiyi büyütmeye devam edeceklerini aktardı.

Başkan Eroğlu, finansal alanda sigortanın çok önemli bir yer teşkil ettiğini söyledi. Sigortanın sadece ekonomik yatırımların korunmasına ve devamlılığına verdiği bir teminat olmadığını belirtti. Aynı zamanda ihtiyaç duyulan finansmanı da sağladığın ekledi.

“Trafik Sigortası için Yeni Düzenlemeler Yakında Duyurulacak”

Trafik sigortası için yeni düzenlemeleri yakında duyuracaklarını belirten Eroğlu, Zorunlu Trafik Sigortası tarifesinde 1 Eylül’den itibaren geçerli olmak üzere kapsamlı bir güncellemeye gidildiğini aktardı. Yapılan tarife değişikliği sonrası poliçe üretimini yakından takip ettiklerini ifade etti.

Trafik poliçe primlerinin vatandaşlar için sürdürülebilir bir hale gelmesini istediklerini bildirdi. Bu kapsamda üzerinde çalışılan yeni düzenlemeleri en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti.

“Tüm Yatırımcıların İhtiyaç Duyduğu Güven Ortamı Sağlanacak”

Sürdürülebilirlik ile güven ortamının sağlanacağını vurgulayan SEDDK Başkanı Eroğlu, Vizyon Belgesi kapsamında yüzde 5 olan sigorta payının ve yüzde 1,5’lik penetrasyon oranının artması için ürün çeşitliliğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Bu bağlamda genç nüfus ve dijitalleşme önemli avantajlar sunduğunu ifade etti. Tüm yatırımcıların ihtiyaç duyduğu güven ortamının sağlanacağını bildirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın