Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SED Ödemeleri ile 878 Milyon Lira Çocuklara Ulaştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocukların sosyal ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Mayıs'ta yapılan SED ödemesini açıkladı. İşte detaylar;
SED Ödemeleri ile 878 Milyon Lira Çocuklara Ulaştı
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı yazılı açıklamada Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemeleri hakkında bilgi verdi. Çocukların sosyal desteklenmesi ve eğitim masraflarının karşılanması amacıyla Mayıs ayı için toplamda 878 milyon lira SED ödemesi yaptıklarını açıkladı.

Göktaş açıklamasında, çocuklara yönelik hizmetlere büyük önem verdiklerini ve bu hizmetleri çocukların farklı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çeşitlendirdiklerini belirtti.
a
SED programıyla çocukları ailelerinin yanında ve kendi sosyal çevrelerinde desteklediklerini ifade eden Göktaş, çocukların milli değerlere sahip, kendine güvenen, eğitimli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Aile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikle aile sıcaklığı ve şefkati içinde büyüyebilmeleri için çaba sarf ettiklerini belirten Bakan Göktaş, şöyle devam etti:

“Çocukların aile ortamında büyümesinin, toplumsal değerlerin korunmasında önemli bir rol oynadığına inanıyoruz.”

Bu doğrultuda çocukların sosyal desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması amacıyla Mayıs ayı için toplamda 878 milyon lira SED ödemesinin gerçekleştiğine dikkat çekti. AA

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.