Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SEC’ten Ethereum ETF Sürecini Uzatacak Hamle

SEC, olası Ethereum ETF ihraççılarına S-1 formlarını hafif yorumlarla birlikte geri göndererek, sorunları düzeltmelerini ve yeniden başvuruda bulunmalarını istedi.
SEC’ten Ethereum ETF Sürecini Uzatacak Hamle
HABER GİRİŞ

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), olası Ethereum yatırımcılarına S-1 formlarını iade etti. Ethereum ETF ihraççıları, son düzenlemeler için geri bildirim aldı. Bir ihraççıdan gelen bilgilere göre, formlar ufak yorumlarla geri döndü ve ihraççılardan bu yorumları değerlendirip 8 Temmuz’a kadar tekrar dosyalamaları istendi.

Kaynak, formların geri teslim edilmesinin son dosyalama süreci olmadığını belirtti. Bu, ETF’lerin nihayet işlem görmeye başlamasından önce en az bir tur daha dosyalama yapılacağı anlamına geliyor.

S-1 formları, ETF’lerin faaliyete geçmesi için iki aşamalı bir sürecin ikinci kısmını oluşturuyor. İlk aşamada, ihraççıların 19b-4 formları Mayıs ayında önemli bir son tarihten önce onaylandı. Ancak S-1 formları belirli bir son tarihe bağlı değildir ve ihraççılar, SEC’nin bu formları ne kadar hızlı işleme alacağına bağlıdır.

ETF’lerin 4 Temmuz gibi erken bir tarihte işlem görmeye başlayacağına dair raporlar bulunmaktaydı, ancak bu artık mümkün değil. ETF’lerin ne zaman işlem görmeye başlayacağı konusunda ihraççılar henüz net bir bilgiye sahip değil. SEC, nihai dosyaların teslim edilmesi için bir son tarih belirlediğinde daha net bir tablo ortaya çıkacak.

SEC Başkanı Gary Gensler, Ethereum ETF onaylarının bu yaz içerisinde bir zamanda gerçekleşebileceğini belirtmiş ancak kesin bir zaman çizelgesi sunmamıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın