Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC Yetkilisi ABD Hükümetine Kripto Düzenlemesi Çağrısında Bulundu

ABD’de kripto paraların düzenlenmesine yönelik çağrılara yenileri ekleniyor. Son olarak SEC yetkilisi hükümete seslendi.
SEC Yetkilisi ABD Hükümetine Kripto Düzenlemesi Çağrısında Bulundu
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralara olan ilginin artması ve son dönemde sektörde yaşanan pek çok gelişme, düzenleme taleplerinin artmasına neden oluyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bu konuya dair çalışmalar yürütüyor.

SEC’te görevli bir komisyon üyesi olan Hester M. Peirce, kripto para piyasasındaki son olayların ABD’deki düzenleyicileri fazla kesinlik yaratmaya ve odaklanmayı sağlayacağına inanıyor .

Peirce, “Son zamanlarda kripto piyasalarındaki tüm faaliyetler, düzenleyici zihinleri kesinlikle Washington’a odakladı. Bu yüzden sonunda kripto konusunda biraz düzenleyici netlik elde edebiliriz.” açıklamasını yaptı.

Küresel düzenleyicilerin kripto pazarını ele alma konusundaki tereddütlerini açıklayan Peirce, “Mevcut düzenleyici çerçevemize nasıl uyduğunu ve değişiklik yapmamız gerekip gerekmediğini anlamak zor” diye konuştu.

ABD hükümetindeki bazı güçlerin kriptonun gelişmesi fikrinden hoşlanmadığını, ancak birçoğunun kriptonun hiçbir yere gitmeyeceği konusunda anlaşmaya vardığını sözlerine ekledi.

Peirce Kripto Dostu Olarak Tanınıyor

Washington’da kriptonun yok olduğunu görmek isteyenlerin olduğunu belirten Peirce, bunun olamayacağını bildiklerini ve bu sayede düzenlemenin uygunluğu konusunda yardımcı olabileceklerini söyledi.

Yetkili, röportajında, insanların iş modelleri arasında seçim yapmasına izin vermenin gerçek bir değeri olduğunu ve Washington’da insanların ticaret yapmaması için yüksek komisyonlar olmasını isteyen bazı insanların olduğunu belirtti.

Bu fikrin mantıksız olduğunu savundu. Peirce’in SEC’deki en sesli kripto destekçilerinden biri olduğu biliniyor. SEC geçtiğimiz günlerde, ABD’li kripto para borsası Coinbase aleyhine, kayıt dışı menkul kıymet ticaretine izin verdiğini neden göstererek soruşturma başlatmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%