Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SEC Kararı Yaklaştıkça XRP Fiyatı 0,60 Doların Üzerine Çıkar mı?

Son üç hafta içinde yaklaşık yüzde 10'luk büyüme gösteren Ripple fiyatı, SEC davası kararı yaklaştıkça hangi seviyelere gidebilir? Detaylar;
SEC Kararı Yaklaştıkça XRP Fiyatı 0,60 Doların Üzerine Çıkar mı?
HABER GİRİŞ

Ripple (XRP) fiyatı son üç haftada yüzde 10’luk büyüme sağladı. Zincir üstü veriler, kripto balinaları arasındaki yükseliş hareketinin fiyat artışının arkasındaki ana faktörlerden biri olduğunu gösteriyor. Boğalar kısa vadede 0.50 dolar ve üzerini görebilecek mi?

XRP, şimdiye kadarki Mayıs 2023 performansıyla Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) geride bırakmış görünüyor. Ripple topluluğu, uzun süredir devam eden SEC davasının önümüzdeki haftalarda sona ereceğinden giderek daha fazla emin görünürken, kripto balinaları potansiyel bir XRP fiyat rallisine öncülük ediyor gibi görünüyor.

Peki, XRP’yi çevreleyen sosyal duyarlılığın şu anda olumsuz olduğu düşünüldüğünde, devam eden heyecanın uzun süreli bir boğa rallisine dönüşme şansı nedir?

Kripto Balinaları XRP Biriktiriyor

Kripto balinaları, bu ay XRP boğa pozisyonlarını ikiye katlamış görünüyor. Zincir üstü veriler, 10 milyon ila 1 milyar XRP bakiyesi tutan kripto balinalarının son fiyat artışında çok önemli olduğunu ortaya koymakta.

Balinalar, 30 Nisan ile 26 Mayıs arasında, cüzdan bakiyelerine 290 milyon XRP token eklediler. Balinaların bu ay yaptığı yeni yatırım ise yaklaşık 136 milyon dolar değerinde.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Balina topluluğu, dolaşımdaki toplam XRP arzının önemli bir bölümünü elinde tutuyor ve diğer bireysel yatırımcıları etkileme gücüne sahipler.

Kripto analisti Ibrahim Ajibade, buna bağlı olarak balinaların önümüzdeki haftalarda alım yapmaya devam etmesi halinde 0.60 dolarlık XRP fiyat tahmininin doğrulanmasının an meselesi olduğunu düşünüyor.

SEC’e Karşı Potansiyel Zafer Henüz Fiyatlandırılmadı

XRP topluluğu içindeki genel duygu şu anda olumsuz bir seyir izliyor. Bu durum, Ripple ve SEC arasındaki davadan çıkacak potansiyel zaferin henüz fiyatlandırılmadığını gösteriyor.

19 Mayıs’ta nötr bölgeye yaklaştıktan sonra, XRP ağırlıklı duyarlılık son zamanlarda 26 Mayıs itibarıyla -0.8’e doğru negatif bölgeye düşüşünü derinleştirdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Santiment’in ağırlıklı duyarlılık metriği, bir varlıktan olumlu olarak bahsedenlerin negatif olanlara oranını karşılaştırmaktadır. Bir fiyat artışı sırasında negatif bölgeye doğru aşağı eğilim gösterdiğinde, varlığın hala birçok yatırımcının radarı altında uçtuğunu göstermektedir.

XRP Fiyat Tahmini: 0.60 Dolar Ulaşılabilir Bir Hedef

Santiment’in piyasa değerinden gerçekleşen değere (MVRV) verileri, son yüzde 10’luk artışa rağmen, geçen ay XRP satın alan kripto yatırımcılarının çoğunun yalnızca yüzde 2 kar elde ettiğini ortaya koydu.

Tarihsel ticaret göstergesi, yatırımcıların muhtemelen yüzde 7’lik kazançlar için dayanacaklarını gösteriyor. Bu, XRP’nin önemli bir dirençle karşılaşmadan önce 0.50 dolara ulaşabileceği anlamına gelmektedir.

Ve XRP, 0.50 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkabilirse, boğalar 0.60 doları zorlamak için yeterli ivmeyi toplayabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın