Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri İlk İşlem Tarihi Açıklandı!

2022’nin son ayında halka arzına SPK tarafından onay verilen SDTTR’nin ilk işlem tarihi KAP üzerinden duyuruldu. İşte şirketin ilk işlem tarihi ile ilgili bilgiler;
SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri İlk İşlem Tarihi Açıklandı!
Yorum

Aralık ayında Sermaye Piyasası Kurulu tarafından halka arzına onay verilen SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri’nin (SDDTR) Borsa İstanbul’da ne zaman işlem göreceği açıklandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada şirketin payları 4 Ocak Çarşamba günü Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri’ne ait 12.250.000 TL nominal değerli payların halka arzının tamamlandığı, şirketin sermayesini temsil eden 58.000.000 TL nominal değerli paylarının Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kotaya alındığı bildirildi.

Halka arz edilen şirket paylarının 04/01/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 32 TL pay fiyat, “SDDTR” kodu ile sürekli işlem yöntemiyle faaliyet göstereceği kaydedildi. İlgili sırada maksimum emir değerinin 2.000.000 TL olduğu paylaşıldı.

ODTÜ Teknokent yerleşkesi içerisinde yerli ürünler ve yetenekler geliştiren bir firma olarak faaliyet gösteren şirket 2005 yılından bu yana çeşitli savunma elektroniği ve yazılım ürünleri üretti.

Şirket, algılayıcı (radar, kızıl ötesi) ve elektronik harp sinyal işleme ve analiz sistemleri, görüntü işleme ve analiz yazılımları, uydu yer istasyonları, uydu sinyal/veri işleme ve analiz sistemleri, hava platformları ve silah sistemleri ile elektronik/aviyonik sistemleri, kara platformları elekronik üniteleri, RF karıştırıcı sistemleri, mühimmat güdüm elektroniği ve simülasyon sistemlerini yerli olarak üretiyor.

30 Aralık tarihinde şirketin halka arz sonuçları açıklanmıştı. Aktarılan bilgiler ışığında SDTTR’nin halka arz büyüklüğü 392.000.000 TL olarak gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu