Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SDT Uzay 36,5 Milyon Dolarlık Dev Sipariş Aldı

Yurt içi bir müşterisinden sipariş alan SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri hisseleri günü tavandan bitirmeye hazırlanıyor.
SDT Uzay 36,5 Milyon Dolarlık Dev Sipariş Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. yeni iş ilişkisini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcıları ile paylaştı. Şirket, yurt içinde yer alan bir müşterisinden 36.501.600 dolarlık yeni bir sipariş aldığını duyurdu.

Bugün (30.03.2023) alınan ve savunma sistemleri ürünlerini içeren siparişin teslimatının 2023 ve 2024 yıllarında yapılması planlanıyor.

Öğleden önce yapılan bir başka açıklamada ise finansal tabloların niteliği hakkında bilgilendirme yapıldı.

SDT Uzay’ın sermayesinin yüzde 100’ünü elinde bulundurduğu SDT Azerbaycan MMC ticaret ünvanlı bir şirket kurmuş olması nedeniyle 31.03.2023 tarihinden başlamak üzere finansal raporlarını konsolide olarak yayınlayacağı ifade edildi.

Son yapılan halka arzlardan biri olan SDT Uzay, borsada SDTTR koduyla işlem görüyor. İşlemlere 32 liradan başlayan şirket hisseleri, 154,5’e kadar tırmandı.

Bugünkü işlemlere 123,7 liradan başladı. Günün ikinci yarısında yükselişini hızlandıran hisse, yeni sipariş haberinin ciroya olumlu katkı sağlayacağı beklentisini fiyatlayarak yüzde 10 prim yaptı.

134,3 liraya kadar yükselen hisseler, halka arz edildiği günden bu yana yüzde 246 oranında değer kazandı. Teknik indikatörler “güçlü al” tavsiyesini işaret ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu