Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SDT Uzay 36,5 Milyon Dolarlık Dev Sipariş Aldı

Yurt içi bir müşterisinden sipariş alan SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri hisseleri günü tavandan bitirmeye hazırlanıyor.
SDT Uzay 36,5 Milyon Dolarlık Dev Sipariş Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. yeni iş ilişkisini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcıları ile paylaştı. Şirket, yurt içinde yer alan bir müşterisinden 36.501.600 dolarlık yeni bir sipariş aldığını duyurdu.

Bugün (30.03.2023) alınan ve savunma sistemleri ürünlerini içeren siparişin teslimatının 2023 ve 2024 yıllarında yapılması planlanıyor.

Öğleden önce yapılan bir başka açıklamada ise finansal tabloların niteliği hakkında bilgilendirme yapıldı.

SDT Uzay’ın sermayesinin yüzde 100’ünü elinde bulundurduğu SDT Azerbaycan MMC ticaret ünvanlı bir şirket kurmuş olması nedeniyle 31.03.2023 tarihinden başlamak üzere finansal raporlarını konsolide olarak yayınlayacağı ifade edildi.

Son yapılan halka arzlardan biri olan SDT Uzay, borsada SDTTR koduyla işlem görüyor. İşlemlere 32 liradan başlayan şirket hisseleri, 154,5’e kadar tırmandı.

GCM Yatırım Banner

Bugünkü işlemlere 123,7 liradan başladı. Günün ikinci yarısında yükselişini hızlandıran hisse, yeni sipariş haberinin ciroya olumlu katkı sağlayacağı beklentisini fiyatlayarak yüzde 10 prim yaptı.

134,3 liraya kadar yükselen hisseler, halka arz edildiği günden bu yana yüzde 246 oranında değer kazandı. Teknik indikatörler “güçlü al” tavsiyesini işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın