Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SBM Elektronik ve Qnbpay Faaliyet İznini Aldı

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre TCMB SBM Elektronik ve Qnbpay Ödeme Hizmetleri'ne faaliyet izni verdi. Detaylar haberde...
SBM Elektronik ve Qnbpay Faaliyet İznini Aldı
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) SBM Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu A.Ş.’ye ve Qnbpay Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye faaliyet izni verdi. Konuya yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karar göre SBM Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu A.Ş’ye elektronik para hizmetini sunmak üzere elektronik para kuruluşu olarak faaliyet izni verilmesine karar verildi.

SBM Elektronik Resmi Gazete
Kaynak: Resmi Gazete

Bunun yanında Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 14 ve 15 inci maddeleri kapsamında değerlendirme yapıldığı aktarıldı.

Qnb pay resmi gazete
Kaynak: Resmi Gazete

Bu değerlendirme sonucunda Qnbpay Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye ödeme hizmetleri sunmak üzere ödeme kuruluşu olarak faaliyet izni verilmesine karar verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.