Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SAYAS Kazandığı Çin İhalesiyle Borsada Yükselişe Geçti

SAY Yenilenebilir Enerji bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı önemli bir duyuru ile rüzgar enerjisi endüstrisindeki yeni başarısını paylaştı. İşte detaylar;
SAYAS Kazandığı Çin İhalesiyle Borsada Yükselişe Geçti
HABER GİRİŞ

Yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren lider şirketlerden biri olan SAY Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bugün önemli bir bildirimde bulundu.

Şirketin rüzgar enerjisi endüstrisi alanında yeni bir ihale kazandığına dair yapılan açıklamada, satış ve pazarlama faaliyetlerinin kesintisiz olarak devam ettiği vurgulandı.

KAP bildirisinde belirtilene göre şirket tarafından Chengxi Shipyard Co Ltd. isimli müşteriye verilen tekliflerin onaylandığı ifade edildi.

Söz konusu kapsamda Çin Halk Cumhuriyeti’ne yönelik üretimlerin gerçekleştirileceği belirtilirken, toplam teklif tutarının 1 milyon 424 bin 953 euro olduğu kaydedildi. İhale kapsamındaki teslimatların ise 2024 yılının ikinci çeyreği içerisinde tamamlanacağı öngörülüyor.

Say Enerji’nin yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, teklif verme sürecine ilişkin içsel bilgilerin açıklanmasının ilgili kararlarla ertelendiği ifade edildi. Bu kararların ise sırasıyla 29 Eylül 2023 tarihli ve 2023/44 sayılı karar ile 15 Aralık 2023 tarihli ve 2023/47 sayılı karar olduğu kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul’da SAYAS koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yatırımcısın yüzde 266,81 oranında kazanç sağladı. Borsanın zirvesini yeniledi 1 haftalık süreçte ise hisse yüzde 22,5 oranında yükseldi.

Aylık bazda yüzde 22,5 oranında yükselen SAYAS, bugün TSİ 17.11 itibarıyla yüzde 6,89 yükselerek 116,5 lirayı gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.