Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Say Yenilenebilir Enerji Hisseleri Kanada İhalesiyle Yükseldi

Rüzgar enerjisi sektöründe Kanada’da yeni ihale alınması hakkında duyuru yapan Say Yenilenebilir Enerji hisselerinde güçlü yükseliş oldu. İşte detaylar;
Say Yenilenebilir Enerji Hisseleri Kanada İhalesiyle Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na rüzgar enerjisi sektöründe Kanada’da yeni ihale alınması hakkında açıklamada bulundu.

Açıklama yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılanırken hisseler 31,28 liraya kadar yükseldi. 2021’in son gününde 29,22 lira ile kapanış yapan SAYAS kodlu hisse senetleri, bugünkü seansa 29,26 lira açılış yaptı.

İhale açıklamasına kadar 31 lira altında seyrederken bu dakikalardan sonra 31,28 lira ile gün içi yüksek seviyesini gördü.
Sayas Hisse Kanada İhale Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 15.14’te yüzde 7 artıda işlem gören hisseler, 29,26 – 31,46 lira aralığında kaldı. Son verilere göre SAYAS hisseleri, aylık yüzde 5,5 artarken yıllık yüzde 245 arttı.

Say Yenilenebilir Enerji açıklamasında; “rüzgar enerjisi teknolojileri alanında dünyanın en büyük beş grubu arasında yer alan Enercon GmbH tarafından Kanada’da gerçekleştirilecek 42 hibrit kuleli türbinden oluşan Jenner projesinin tübüler çelik kule iç aksam tedariği işleri uhdemizde kalmış bulunmaktadır” dedi.

Bahse konu kulelerin 22 tanesinin Türkiye‘de, 10 tanesinin Güney Kore’de, 10 tanesinin ise Çin Halk Cumhuriyeti’nde imal edileceği söylendi.

“Yönetim Kurulumuz tarafından 3/1/2022 tarih ve 2022/1 sayılı Karar ile birlikte onaylanan siparişlerin toplam tutarı 3.035.800 EUR olup imalatın 2022 yılı birinci çeyreğinde tamamlanması öngörülmektedir” ifadeleri eklendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu