Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Say Enerji KAP’ta Ateş Çelik Hasılat Beklentisini Açıkladı

SAY Enerji, KAP üzerinden yaptığı açıklamada stratejik ortaklarından Ateş Çelik ile ilgili 2024 hasılat beklentisini paylaştı. Detaylar haberde;
Say Enerji KAP’ta Ateş Çelik Hasılat Beklentisini Açıkladı
HABER GİRİŞ

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Ateş Çelik’ten 2024 Birinci Dönem Hasılat Beklentisi hakkında bildiri paylaştı.

KAP bildirisinde şirket, Ateş Çelik’e 2018 yılında Say Enerji tarafından yapılan çerçeve mutabakat ile rüzgar türbinleri ve türbin kulelerinin belirli aksamlarını tedarik ettiğini anımsattı.

Say Enerji, 2024’ün ilk çeyreğinde Ateş Wind Power’a rüzgar türbini ve türbin kulesi aksamları ile ticari mal satışlarından yaklaşık 4 milyon 310 bin euro hasılat elde etmeyi beklediğine işaret etti.

15 Şubat 2022 tarihinde KAP’ta yayımlanan bilgilendirme politikasını anımsatan Say Enerji, bu çerçevedeki sözleşmeler kapsamında dönemsel siparişlere ilişkin açıklama yapılabileceği politika ile düzenlendiği kaydedildi.

Söz konusu çerçevede Say Enerji, 2022 yılının ikinci çeyreği itibariyle Ateş Wind Power’dan hasılat beklentisini her çeyrekte açıklamaya başladığına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Borsada SAYAS koduyla işlem gören Say Enerji payları, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 137,92 oranında getiri sağladı. Aylık bazda yerinde sayan hisse bugün TSİ 16.01 itibarıyla yüzde 2,26 düşerek 91 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.