Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Say Enerji 10 Ayda 772 Bin 500 Adet Pay Geri Alımı Yapacak

Say Enerji, 772.500 adet paya kadar geri alım programı başlatılmasına karar verirken, detaylar KAP üzerinden duyuruldu.
Say Enerji 10 Ayda 772 Bin 500 Adet Pay Geri Alımı Yapacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda payların geri alınmasına dair bilgilendirme yaptı. Şirketin pay piyasasında sağlıklı fiyat ve miktar hareketlerinin oluşumu ve fiyat istikrarının desteklenmesi suretiyle pay sahiplerinin menfaatlerinin korunması amacıyla alınan kararlar açıklandı.

Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-22.1 sayılı Geri Alınan Paylar Tebliği gereğince geri alım programının başlatılmasına karar verildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamaya göre şirketin çıkarılmış sermayesinin yüzde 1’ine denk gelen 772.500 TL nominal değere sahip 772.500 adet paya kadar geri alım yapılacak.

Geri alım programı için ayrılan kaynağın azami 30.000.000 Türk Lirası olarak belirlendiği, bu program kapsamında yapılacak tüm işlemlerin ve bilgilendirmenin ilk genel kurul toplantısında gündeme geleceği açıklandı.

Geri alım programının kesin karar tarihinden sonra 31.12.2023’e kadar gerçekleştirilmesine ve bu alımlar hakkında Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yetkilendirilmesine karar verildi.

Şirketin SAYAS koduyla Yıldız Pazar’da işlem gören hisseleri, saat 14.38 itibarıyla yüzde 3,80 artışla 30,60 liradan fiyatlanıyor.

Güne 29,48 liradan başladıktan sonra 31,44’e kadar çıktı. Hisselerde yıllık bazda kaydedilen en düşük fiyat 29,46, en yüksek fiyat 31,44 oldu. Bu zaman diliminde yatırımcısına sunduğu getiri oranı ise yüzde 200’ün üzerinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu