Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Savunma Şirketi Jandarma ile 5 Milyon TL’lik İş İlişkisini Duyurdu

Papilon Savunma-Güvenlik Sistemleri, Jandarma Genel Komutanlığı ile yapmış olduğu 5 milyon TL’ye yakın sözleşmeyi duyurdu.
Savunma Şirketi Jandarma ile 5 Milyon TL’lik İş İlişkisini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Papilon Savunma-Güvenlik Sistemleri Bilişim Mühendislik Hizmetleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PAPIL) tarafından Jandarma Genel Komutanlığı ile yapılan iş ilişkisinin duyurusu yapıldı.

Yeni hizmet sözleşmesine ilişkin yapılan açıklamada, 04.12.2023 tarih ve 2023/14 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile şirketin meşru çıkarlarının zarar görmemesi ve sözleşme imzalanmadan önce kamuya açıklanacak bilgilerin yatırımcıların yanıltılmasına sebep olmamak adına erteleme kararı alınmış olan bir iş ilişkisinin sonuçlandığı bilgisi verildi.

KAP’a gönderilen bildirimde, T.C. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Türkiye genelinde kullanılmakta olan Otomatik Parmak ve Avuç İzi Teşhis Sistemi’nin 01.01.2024-30.06.2024 tarihleri arasında geçerli olmak üzere parçalı bakım ve onarımı işi için 4.900.000-TL + KDV tutarlı sözleşmenin yapıldığı belirtildi.

PAPIL fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sözleşmenin, söz konusu sistemin sürekliliği kapsamında verilecek olan bakım hizmeti ve yedek parça ihtiyaçlarını kapsadığı ifade edildi.

Duyuru sonrası PAPIL hisseleri günlük bazda yüzde 1,5 yükseldi ve 54,25 TL seviyesinden işlem görüyor. Hisse senedi geçen hafta 64 TL’ye ulaşarak tarihi zirvesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.