Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Savunma Sanayi Başkanı Görgün’den TEKNOFEST Açıklaması

Savunma Sanayii Başkanı Görgün, TEKNOFEST’in Türkiye'nin teknoloji üreten ve geliştiren bir hale dönüşmesi için farkındalık oluşturmayı hedeflediğini söyledi.
Savunma Sanayi Başkanı Görgün’den TEKNOFEST Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, bugün saat 09.00’dan itibaren kapılarını açtı. Ankara’da düzenlenen festivalin resmi töreni saat 14.30’da yapılacak. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığından (SSB) yapılan açıklamaya göre festival 3 Eylül’e kadar Ankara Etimesgut Havalimanı’nda devam edecek.

İlk gün yapılacak etkinlikler arasında tarım, ulaşım ve mobilite, haberleşme ve iletişim, uzay, havacılık ve savunma, eğitim ve afet yönetimi teknolojileri yarışmaları yer alıyor.

Festival, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekle beraber, milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 125 kurumla gerçekleştiriliyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, TEKNOFEST’in, Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediğini söyledi.

TEKNOFEST’in, gelişen ve güçlenen Türkiye’nin daha etkin şekilde varlık göstermesine büyük katkı sağladığını, güven veren teknolojinin yanına umut ve ilham veren teknoloji kimliğini de kazandırdığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

“TEKNOFEST etkinliğine katılan tüm ekosistemimiz, halkımızla bir araya geliyor ve onlarla bir araya geldikçe yaptığımız işin anlamını onlardan bir daha öğreniyoruz. TEKNOFEST’te milletimizin enerjisiyle şarj oluyoruz.” diyen Görgün, Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflediğini sözlerine ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.