Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Savaş Ticareti Etkileyecek mi? Bakan Bolat Açıkladı

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İsrail-Filistin arasındaki çatışmaların ticarete ve ekonomiye olan etkisi üzerine konuştu. Detaylar haberde...
Savaş Ticareti Etkileyecek mi? Bakan Bolat Açıkladı
Son Güncelleme: 

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, bugün gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Fahiş fiyatlarla mücadele çalışmalarına yönelik değerlendirmede bulunurken, İsrail-Filistin arasındaki çatışmaların ticarete olan etkisi hakkında konuştu.

A Haber’e konuşan Bakan Bolat, her olağanüstü olayların ekonomi üzerinde ve ticaret üzerinde etki yaptığını söyledi.

Çatışmaların üzerinden 10 gün geçtiğini belirten Bolat, “Bizim her iki ülke ile serbest ticaret anlaşmamız var. Sanayi ürünlerinde gümrük vergilerinin kaldırıldığı. Ümidimiz bu ticaretlerimizin çok fazla etkilenmemesi ama etkilenmez demek hayalci olur.” açıklamasında bulundu.

Asıl önemli olanın akan kanın durdurulması olduğunu bildiren Bolat, binlerce can kaybının olmaya başladığını dile getirdi.

Fahiş fiyatlarla mücadele kapsamında konuşan Bolat, bu şekilde enflasyonu azdırmaya çalışan kötü niyetli veya stokçu vurguncu zihniyetli kişilere karşı mücadele edildiğini aktardı. Bu denetimlerin il ticaret müdürlükleri bünyesinde denetim elemanları vasıtasıyla yapıldığını kaydetti.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Bin 500 Memur Alımı Yapılacak

Konuya dair yönetmeliklerin çıkarıldığını ve bunların uygulanmasını sağladıklarını bildirdi.

Marketlerde başlayan indirim furyası hakkında konuşan Bakan Bolat, “Cumhuriyetimizin 100. yılına da denk geliyor enflasyonu yenmek için sizin de bu fiyat indirme dalgasına katılmanız gerekiyor çağrısında bulunduk. Aldığımız cevaplar çok olumlu. Gıda marketler grupları parekende zincirleri çeşitli kampanyalar açıkladılar.” dedi.

Bunun yanında birkaç haftalık süre zarfında ÖSYM üzerinden KPSS ile 1.500 memur alımı gerçekleştireceklerini belirterek bunların denetçi olarak alınacağını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu