Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Savaş Gündemini Silecek İki Temettü Ödemesi Bugün Geliyor

Uzun bayram tatili sonrası ilk işlem gününde jeopolitik risklerle fiyatlanan Borsa İstanbul’da yatırımcıların yüzünü güldürecek temettü haberi geldi.
Savaş Gündemini Silecek İki Temettü Ödemesi Bugün Geliyor
HABER GİRİŞ

Jeopolitik risklerle baskılanan Borsa İstanbul’da uzun bayram tatilinin ardından ilk işlem gününde yatırımcılara nefes aldıracak haber geldi. Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve AGESA Emeklilik ve Hayat A.Ş. hisseleri için temettü ödemeleri bugün yapılacak.

Çimento şirketinin AKCNS kodlu payları için bugün dağıtılmak üzere yatırımcılara hisse başına brüt 6,0068822 TL, net 5,4061939 TL ödeme yapılacak.

Sigorta şirketinin AGESA kodlu hisseleri için pay başına brüt 1,6666666 TL ve net 1,4999999 TL nakit temettü dağıtımı gerçekleştirilecek.

Şirketlerin nakit temettü ödemeleri bugün yapılırken, temettülerin hesaplara geçişi iki iş günü sonra gerçekleşeceğinden, yatırımcılar kâr paylarını 17 Nisan Çarşamba günü hesaplarında görecek.

Borsa İstanbul A.Ş’den iki şirketin temettü dağıtımına ilişkin bildirim de paylaşıldı. BISTECH pay piyasası alım satım sistemi duyurusunda, temettü kararıyla birlikte şirketlerin paylarında teorik fiyatların güncellendiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Buna göre AGESA hisselerinin teorik fiyatı 76,483 TL olurken, AKCNS paylarının teorik fiyatı 147,693 TL olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.