Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Satışları Artan Borsadaki O Şirketten BAE Pazarına Dev İhracat

Borsa İstanbul'da KNFRT koduyla işlem gören Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., BAE pazarına narenciye ihracatına başlanmasına dair açıklama yaptı. Detaylar;
Satışları Artan Borsadaki O Şirketten BAE Pazarına Dev İhracat
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zirai ham madde üretimi ve tedariki ile tarımsal ticaret gerçekleştiren Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., taze meyve sebze ihracatını, farklı taze ürün çeşitleri ve farklı ülkelerle sürdürüyor. Şirketin son ihracat hamlesi Birleşik Arap Emirlikleri pazarına oldu.

KNFRT’nin Dev İhracat Açıklaması

Borsa İstanbul’da KNFRT koduyla işlem gören şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde bağlı ortaklığı Konfrut AG Tarım A.Ş.‘nin narenciye ihracatına başlaması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Açıklamada, yüzde 100 bağlı ortaklık Konfrut AG Tarım A.Ş.’nin, faaliyet gösterdiği üç ana iş biriminden biri olan Zirai Hammadde Üretim ve Tedariki İş Birimi altında gerçekleştirilen taze meyve sebze ihracatının, farklı taze ürün çeşitleri ve farklı ülkelerle sürmekte olduğu belirtildi.

Bu kapsamda Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) 440 ton narenciye ihracatı gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Narenciye sezonunun sonuna kadar 2.000 ton narenciye ihraç edilmesinin hedeflendiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Sahip olduğu yüksek büyüme potansiyeline vurgu yapılan Konfrut AG’nin, taze meyve sebze ticareti iş kolunda yurt içi ve yurt dışı satış kanallarını geliştirmeyi ve pazar çeşitlemesini sürdürmekte olduğu ifade edildi.

Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kasım ayının ilk haftasında 2023 yılının dokuz aylık faaliyet raporunu paylaşmıştı. Şirketin yılın ilk dokuz aylık dönemindeki net karı, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 10’luk artış göstermişti. Aynı süreçler için satışlarda da yüzde 34’lük artış kaydedilmişti.

KNFRT Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Şirketin hisseleri, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1,8’lik yükselişle 21,9 TL seviyesinde kapattı.

Konfrut Gıda Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

KNFRT, haftalık grafikte yüzde 9,5, aylıkta ise yüzde 5,9 oranında kırmızı yakmış durumda. Yıllık bazda bakıldığında ise şirket hissesinin, yatırımcılarına güncel olarak yüzde 37’lik getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.