Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

9 Adet Üretimi Olan Veneno Roadster’lerden Birisi 4.5 Milyon $ Etiketle Satılıyor!

Lamborghini'nin spesifik üretim performans aracı Venona'lardan birisi daha satılıyor!
9 Adet Üretimi Olan Veneno Roadster’lerden Birisi 4.5 Milyon $ Etiketle Satılıyor!
HABER GİRİŞ

İtalyanların karbon fiber hiper otomobili! Veneno, dünyada sayıca çok az olan bir uzaylı. 2013 yılında ilk Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterildiğinde onun markanın 50. yılına özel olarak üretildiği söylenmişti. Ne var ki bu aracın gerçekten birileri tarafından satın alabilecek konuma gelmesini kimse beklemiyordu. Bugünün Bentley EXP 100 GT’deki hislerimize benzer bir durum.

İlk 4 milyon dolarla satışa çıkan Veneno, en pahalı araç ünvanı almıştı. 14 adet imalatı yapılma kararı alınan yüksek performan aracının, 5’i coupe 9’u roadster şeklinde ayarlanmıştı. İşte bu 9’undan birisi şu an Al Ain Class Motors‘ta satışa çıkartıldı.

2014 model Veneno Roadster’de bir anlaşmazlık yaşanmış.

4.5 Milyon Dolar Satılık Lamborghini Veneno RoadsterSatış sitesine girdiğinizde aracın teknik bilgilerinde Mil-Km kısmında 0 km/s’yi görüyoruz. Sahibinin iddia ettiği kısım, mat karbon Lamborghini’nin hiç kullanılmadığı. İklim kontrollü şekilde saklanan Veneno için GTspirit, 85 km‘de olduğunu söylüyor. Muhtemelen sıfır ile 85 km arasında bu otomobil için bir fiyat farkı olabilir.

1 sezonda üretilen Veneno’lara çok hafif ve sağlam bir yapı verildi.

4.5 Milyon Dolar Satılık Lamborghini Veneno Roadster Karbon FiberTasarımsal anlamda farklı olsa da o aslında bir Aventador. Kutlama aracı mat bir karbon fiberle sarıldıktan sonra, etrafından kırmızı çizgiler geçirildi. Kapılar yine yukarı açılmıştı ve onun duruşu için inanılmaz yorumlar yapılmıştı. Sahip olunması zor araçlar sınıfındaki Veneno, 1.490 kg ağırlığında ve hız üzerine kurulu.

Lamborghini tasarımcıları, belki de en sert çizgilerini bu hız modelinde kullanmışlardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ön splitler, yan etekler, agresif hava kanalları, tavandan rüzgarlığa bağlı olan ve İtalya bayrağının olduğu yüzgeciyle, alışılmışın dışındaydı.

GCM Yatırım Banner
Kokpit tanıdık gelse de ayrıntılar da biraz daha özelleştirilmişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==En çok Alacantra‘yı direksiyon, torpido, kapı panelleri gibi kısımlarda hissediyoruz. Kırmızı-siyah renk ayrıntılarıyla süslenen Veneno kabininde, trim kısımları karbonla yoğuruldu. Bize göre üstü açık boğanın iç kısımdaki en kışkırtıcı ayrıntısı, F16 uçak tarzı renkli ateşleyicisi düğmeler.

Sant’Agata Bolognese tesisinde şekillenen Veneno Roadster, doğal emişli bir motora sahip.

4.5 Milyon Dolar Satılık Lamborghini Veneno Roadster MotoruMotor ünitesi Aventador’dan geliyor. Ancak aracın özel duruşuna karşı gücü artırılmış. 6.5L V12 bu sefer 750 beygirde çalıştırıldı. Launch kontrolle fırlatılmadan 2.8 saniye sonra 100 km/h rakamını görebiliyorsunuz. Zaten ondan da hızlısı yok! Yol çizgilerini tek bir düzlemde görmek isterseniz de ayağınızı gazdan çekmeden 355 km/h’ye ulaşabilirsiniz.

AWD çekiş sistemli en özel Lambo için 4.5 milyon dolar isteniyor. Fiyat yorumumuzda ilk diyeceğimiz biraz ucuz olduğu. Nasıl olur, milyon dolarlardan bahsediyoruz derseniz de nadirlik seviyesi, aracın barındırdığı özelliklere ve satılmış örneklere göre en 9-10 milyon dolar arasında satılabilirdi. Peki sizin Veneno’ya karşı bir hayranlığınız var mı?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.