Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lamborghini’nin Amiral Hiper Arabası Veneno Coupe 54 Milyon TL Fiyatıyla Satışta!

Lamborghini tarihindeki en özel yapılardan biri olan Veneno'nun sadece 4 adet üretilen coupe tipinden birisi inanılması zor bir fiyata satılıyor!
Lamborghini’nin Amiral Hiper Arabası Veneno Coupe 54 Milyon TL Fiyatıyla Satışta!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Lambo’nun Aventador çılgınlığının duruldu denildiği zamanlarda, selefi tadında bir otomobil tanıtılmıştı. 2013 yılı Cenevre Otomobil Show‘da dünyaya gösterilen Veneno yapısıyla, gücüyle ve fiyatıyla hepimizi uzun süreli düşüncelere daldırmıştı. 1914 yılında arenalardaki “katil boğa Veneno”dan ismini alan ve manası “zehir” olan hipercarın 4 coupe, 19 roadster imalatı yapıldı.

Yarışçı bir kimlikle hazırlanan Veneno, V12’nin gücünü en iyi şekilde sunarken aerodinamik bileşenlerin kusursuz yere bastırışlarıyla da spor araba hissiyatının en verimli halleri sunuldu. 3.9 milyon dolara satışa çıkartılan Veneno, anormal fiyatıyla da konuşulmuştu. Lambo’nun koyduğu bu fiyat etiketine “vaovv” dediyseniz sizleri satılan bir coupe örneğinin ne kadara satıldığından bahsedelim.

Şu anda rastlanması çok zor bir motorlu kara taşıtına bakıyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ne kadar havalı değil mi? Şekli değil! Bundan dünyada yalnızca 23 adet olması… Aşırı zenginlerin hiper otomobili Veneno ilk olarak yaklaşık  23 milyon TL civalarına satıldı. TL’ye çevirdiğimizde durumun ciddiyeti daha fazla belli oluyor.

Aventador’un kalkanlarla döşenmiş versiyonunda hafiflik ilkesi uygulanmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Monokok gövdesi, alüminyum bir cephe ve karbon fiber malzemelerle birlikte maksimum “hafif – sağlam” prensibi sağlanmış. Veneno asfalta önde 20″, arkada 22″ jantlarla basıyor.

Sanırız rengide çok etkili olacak ki tipi jet motorlarını çalıştırıp kalkışa hazırlanan savaş uçağına benziyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Tampon liplerinde başlayan kırmızı şeritler, Pirelli P Zero kauçuklardan İtalyan bayrağı renk şeridinde devam ettirilmiş.

GCM Yatırım Banner
Motor kaputu üzerine verilen köpek balığı yüzgeci ve bağlı olduğu rüzgar kanadının orda bulunmasının sebebine geçelim.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Buna benzer bir kanadı geçenlerde Kyza’nın McLaren 720S’inde rastlamıştık. Unutmadan satılık Veneno’nun sadece 180 km’de olduğunu söyleyelim. Aventador’dan gelen atmosferik 6.5L motorla hareketi sağlanan paha biçilmez araç, V12 silindirle beraber 750 ps güç ve 690 nm tork üretiyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Lamborghini’nin Amiral Hiper Arabası 54 Milyon TL Değeriyle Satışta!

Veneno’nun kalkış hızı kimi yerde 2.2 saniyeyken, bazı yerde de 2.8 saniye olarak geçmekte. 355 km/h maksimum hıza çıkabilen ulaşılması zor araca tam 9.5 milyon dolar fiyat etiketi koyulmuş. Önceden de satışa çıkan bu Veneno, ikinci kez dünyadaki zengin koleksiyoncuların dikkatini çekmek istiyor. Belki de bu sefer satılır!!!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın