Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Satılığa Çıkartılan Lamborghini Miura S’i Alabilmek için Aşırı Zengin Olmak Gerekiyor!

1960'lı yılların en popüler spor otomobillerinden biri olan Lamborghini Miura S'lerden biri satılıyor ve almak için ultra zengin olmak gerekiyor.
Satılığa Çıkartılan Lamborghini Miura S’i Alabilmek için Aşırı Zengin Olmak Gerekiyor!
HABER GİRİŞ

Miura S için spor otomobillerin öncüsü diyebiliriz. İtalyan firma, hız ve konforun aynı anda benimsendiği dönemlerde imal ettiği spor aracı, ortadan motorlu bir kavrama sahip. 1966 yılında tanıtımı yapılan farklı görünümlü tek kapı araç arkadan itişli, orta motorlu ve iki koltuk düzenini yayan süper spor otomobildir. Kendini her yerde farkettirecek far yapısına sahip Lambo’nun çıkış hikayesi de enterasan. Denilenlere göre Miura’nın bilinçli olarak tasarlanmayıp, belirli bir üretim süreci olmadan ortaya çıkartılmış.

İş makinelerden geçişin en radikal üyelerinden biri olan spor araç aslında İtalyan mühendislerin, boş vakitlerinde tasarladıkları bir ürünmüş. Şimdi ise karşımıza çıkan bu turuncu örnek uzun süreli restoresinden sonra satılığa çıkartılmış.

Miura S’in restorasyonu bugüne kadar yapılanların en iyisi olduğu söyleniyor.

Satılık Lamborghini Miura S

Uzun bekleyişin ardından Miura, tam 12 yıl süren bir yenileme programına alınmış. Resimlerdeki temiz görüntüyü yakalayabilmek adına yavaş ve özenli bir çalışma yapılmış.

Ferruccio Lamborghini için ayrı yeri olan bir otomobilmiş!

Satılık Lamborghini Miura S Ön

GCM Yatırım Banner

Eğer ki şirket kurucusunun “bu, yapılanların en özeli” gibi bir cümle kuruyorsa, anlamalıyız ki değeri paha biçilemez!

Restore ekibi ilk günlerine döndürelen bu İtalyan işinin somun ve civatalarını dahi yenilemiş.

Satılık Lamborghini Miura S Profil

Abartılı görünüşünün bir yandan verdiği güç hissiyatı, Miura‘nın ayırt edici etkeni. Kusursuz bir sistem üzerinde geliştirilen spor aracın koltukları arkasında taşıdığı bir 4.0L V12 duruyor.

İngiltere’de hayatına devam eden geçmişin Aventador’u gayet güçlü.

Satılık Lamborghini Miura S İç Mekan

5 ileri manuel şanzımanla yaptığı aktarımların yanında 370 beygir güç sunabiliyor. 1305 kg ağırlığında olan Miura S, 275 km/h maksimum sürate çıkabiliyor.

Değeri için yazılan rakam ile birkaç tane sıfır Lambo modeli alınabilir.

Satılık Lamborghini Miura S Motor

Lüks araba galerisinde satılığa çıkartılan Miura S’te 1.8 milyon dolarlık bir fiyat etiketi var! Otomobillerin geçmişleriyle ilgilenenler, turuncu spor aracın dünyadaki değerini az çok bilebilir. Peki hepsinin mi fiyatı böyle? Bu aracın bu kadar pahalı olmasının nedeni koleksiyonluk olmasının yanı sıra kapsamlı bir restorasyona alınmış olmasıdır.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
50 Yıl Sonra Yeniden Çalıştırıldı: “Lamborghini Marzal”

Eğer ki yenilemeye tabi tutulmasaydı, en fazla 200 ile 400 bin dolar civarlarında ederdi. Keza verdiğimiz fiyat örneğinde Miura büyük ihtimal bölgesel çürüklere ve yıpranmış bir kokpite sahip olacak!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın