Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eşine Az Rastlanacak BMW E30-Alpina B3 Cabrio Satışta!

BMW'nin özel serilerini yapmakla görevli Alpina'nın E30 efsanesinden yaptığı B3 2.7 Cabrio'lardan birisi satılıyor!
Eşine Az Rastlanacak BMW E30-Alpina B3 Cabrio Satışta!
HABER GİRİŞ

Bahsi geçen markayı ve modeli herkes çok yakından tanıyor. Çoğu insan halen daha BMW’nin 1982 yılında yapımına başladığı E30 Serisi‘ne büyük bir aşkla bakmakta. Ayrıca Bavyeralı markanın ilk hız odaklı M3 oluşumu da bu seride başlatılmıştır. Öte yandan AMG’nin kendini Mercedes’e adaması misali, BMW’nin en agresif modellerini ortaya çıkarmaya da yine Alman olan Alpina kendini adamıştır.

James Edition‘un saygı değer metalik koyu gri konuğu Alpina B3 2.7 Cabrio‘lardan birisi satılıyor. Üstü açık 3 Cabrio’nun modifiye şirketinin özel dokunuşlarıyla yeniden yorumlama sonrasına bakıyoruz. Çoğu parçası orijinal olan 1990 model B3 2.7, az kilometresiyle de dikkat çekiyor.

Bir BMW’nin Alpina atölyesinden çıkıp çıkmadığı rahat anlaşılabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bizler bu tip otomobilleri nadide bir eser olarak kabul ediyoruz. Belirgin bir ön yüze sahip üstü açık B3’e tampon ekleri yapılmış. Sarı marka logosu ve çizgilerin desenleri güzel görüntü sunuyor.

Günümüzde en büyümüş haliyle gösterilen ızgara, E30’da gözümüze küçük geliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Dört far grubunun kısa hüzmeli tarafları sanki mercekli gibi duruyor. Izgara kromla süslenirken, panjurun yatay kısmına model ve motor numarası işlenmiş.

Araç İspanya’da satılığa çıkartılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==BMW’nin M7’yi aratmayacak B7 xDrive‘da halen daha devam ettirilen jant tipi, B3’e de 16 inç çok kollu olarak takılmış. Ön kısımdaki sarı çizgiler güzel şekillerle profilde de götürülmüş.

GCM Yatırım Banner
Alpine Cabrio, normal bir arka görünüme sahip.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Tampona yapılacak abartı eklerden kaçınan Alpina, sadece uzun egzoz yapısı ve model logolarını yapıştırmış.

BMW’nin kokpiti pırıl pırıl duruyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Uzun süredir aynı bacak destekli spor koltukları kullanan Alman markanın bazı gelenekleri bozulmadan devam ettirilmiş. Otomatik vitesli B3 2.7’nin iç mekan parçalarının bir kısmında maun kaplama kullanılmış. Günümüz spor araçlarında tercih edilmeyen bir malzeme.

Alpina B3 2.7 67.600 km’de.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kokpit malzemelerinin diri duruşundan az km yaptığı anlaşılıyor. Diğer özelliklerini sıralayacak olursak; merkezi kilit, elektrikli camlar, radyo/cd çalar ve hidrolik direksiyon.

Alman geliştirme şirketinin yaptığı en değerli ürününe haliyle güzel bir fiyat istenmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Motor bilgisini es geçmeden, B3’ün versiyon sayısı olan 2.7L‘lik bir motora sahip olduğunu söyleyelim. 204 ps ile de iyi performanslar sunacaktır. Gelelim BMW’nin en güzel eserlerinden, Alpina’nın yorumladığı B3’ün fiyatına. Site de istenen ücret 137.263 dolar!

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
2019 BMW Alpina X5’in Performans Serisi XD5 Böyle Gözükebilir!

Aracın temiz kalması, yıpranmamış olması, gördüğümüz üzere fiyatını ortalama 2 adet sıfır Tesla Model S değerinde olmasını sağlamış. Siyah Alpina B3 hakkında sizin bir düşünceniz var mı?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.