Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Nadir 1987 B7 Alpina’yı Almak için Bankanıza Önceden Haber Vermeniz Gerekebilir!

RM Sotheby'de yine üretimi kısıtlı olan, 80'li yılların güzellik abidesi bir spor otomobil satılıyor. B7 Turbo Coupe'y buyurun beraber bakalım!
Bu Nadir 1987 B7 Alpina’yı Almak için Bankanıza Önceden Haber Vermeniz Gerekebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kuruluşu 1965 olan Alpina, belirli zaman diliminden sonra BMW ile yakın ilişkiler içerisine giren bir otomobil geliştiricisidir. Öyle ki iki şirketin çalışma şeklini; 7 Serisi’ne ait bantları aynı zamanda Alpina’da kullanarak, diğer kısımda onun en yüksek performanslı halini müşterilere teslim ediyor. Turbo motorlarla desteklediği modeller sayesinde BMW bu kısımla ilgilenmemektedir. Tabi M birimi haricinde!

Karşımızdaki siyah, Alpina logolu 1987 B7 Turbo Coupe, evrende çok az rastlanabilecek bir tek kapılı. 6 Serisi kalıplarının üzerine inşa edilen ikonik model, güzelliği ile göz dolduruyor. O kadar temiz bakılmış ve korunmuş ki en aşağıda bahsedeceğimiz fiyatına karşı değecek bir otomobil olduğunu düşünceksiniz. Sizleri daha fazla bekletmeden satılığa çıkan nadir Alpina’nın dış, iç ve motoru hakkında konuşmaya başlayalım!

1987 model hızlı Alman’ın parlaklığı 32 senedir aynı tazelikte koruması sağlanabilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Standart bir 6 Serisi’ne göre tampondaki eklerle ayrılıyor. E24 kasa BMW 6 ile çıkılan geliştirmeden sadece 130 adet inşa edilmiş. Üretim adedinden ne kadar nadir olduğu anlaşılıyor. Her zaman için bu gibi eski dönemlere ait otomobillerin bu denli korunabilmesi şaşırtıcı gelmiştir.

Bir BMW modelinin Alpina olduğunu jantlarından da anlayabilirsiniz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu hiç bir zaman değişmemiştir. Yeni Alpina B7 xDrive yükseltmesini buradan incelediğinizde de karşınıza çıkacak lastik ve jant grubu, 1987 6 Serisi’ne ait olanla aynı olduğunu göreceksiniz. Geniş coupenin profil kısmında değişime uğrayan farklı bir nokta gözükmüyor.

Alpina baskılı kırmızı kokpitine giriş yapıyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Vişne rengiyle kaplanan parçalar arasında koltuklar, torpido, konsol, taban ve kapı pandizotlarını görmekteyiz. ‘Autosattlerei Wenger, Exklusiv Interieur’ yanal destekleri fazla deri spor koltuklarda imzasını atmış. Ahşabın da karıştığı iç mekanda, farklı fonksiyonel tuşlar Alpina farkını ortaya koyuyor.

GCM Yatırım Banner
Satıcısına göre kalan 17 örnekten biri olan B7 Turbo Coupe’nin motor kısmına geçelim.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Standart kardeşlerinden biraz daha fazla güçle üretilen B7 6, 3.4L motorundan 335 ps ve 383 nm tork açığa çıkartıyor. Bunun hız karşılığında ise 5.8 saniye kalkış, 265 km/h son sürat limitleri sunuyor. Aktarım organının sıkıştırma oranlarında 8.0:1 yerine 7.45:1 oranıyla B7 Turbo Coupe’nin ünitesinin nadirliğini ortaya koyuyor.

Dışı siyah içi kırmızı tüm övgülerin az geleceği bu spor BMW, RM Sotheby‘nin açık artırmasında 180.200 dolara kadar ulaşmış. İnanın 32 yaşındaki bir otomobil için çok fazla bir fiyat gibi gözükse de, Alpina olduğu için bu rakamların herkese normal geldiğini ve bu otomobili almak için can atıldığını tahmin edebiliyoruz. Bu özel imzaların atıldığı spor otomobil için sizler ne dersiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.