Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SASA’ya Devletten 8 Milyar TL’lik Yatırım Desteği!

Sasa, Adana yerleşkesinde yapımı devam eden elyaf üretim tesisi yatırımı için teşvik belgesi aldığını KAP’a bildirdi.
SASA’ya Devletten 8 Milyar TL’lik Yatırım Desteği!
Yorum

SASA Polyester Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), 400.000.000 dolarlık bütçeli elyaf üretimi tesisi için 2012/3305 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar kapsamında teşvik belgesi almaya hak kazandığını duyurdu.

Köklü firma, Adana yerleşkesinde yapımı devam eden, 2024 yılının üçüncü çeyreğinde devreye alınması beklenen ve yılda 402.500 ton elyaf üretimi hedeflenen yatırım için devletten 8.094.028.599 TL tutarında teşvik belgesi alacak.

Söz konusu belge kapsamında gümrük vergisi muafiyeti, KDV istinası, kurumlar vergisi indirimi, 7 yıl sigorta primi işveren hissesi desteği ve faiz desteği gibi imkanlardan faydalanacak.

Kurumlar vergisinde indirim oranı yüzde 80, yatırıma katkı oranı yüzde 40 olarak belirtildi. Faiz desteğinde ise TL cinsi kredi/kâr payında 5 puan, döviz veya dövize endeksli kredi/kâr payında 2 puan olarak uygulanacağı açıklandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu