Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SASA’dan Ortaklık Yapısına Dair Açıklama Geldi

Ülkenin en çok konuşulan şirketlerinden biri olan SASA, bu sabah attığı KAP bildiriminde yatırımcıların sorularını yanıtlandıracak açıklamada bulundu.
SASA’dan Ortaklık Yapısına Dair Açıklama Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Gerek borsada gösterdiği performans gerekse patronlarından gelen açıklamalarla gündemden hiç düşmeyen Sasa Polyester Sanayi A.Ş.’den ortaklık yapısı hakkında yeni bir bilgilendirme geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yollanan yazıda son günlerde Yatırımcı İlişkileri Birimi’ne yöneltilen sorular nedeniyle açıklama yapılması gereği doğduğu belirtildi.

Şirketin hâkim ortağı ve bağlı ortaklıklarının 2.302.591.217 TL şirket çıkarılmış sermayesi içindeki paylarının detaylarına göre Erdemoğlu Holding A.Ş.’nin payı yüzde 60,99, Merinos Halı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 13,25 ve Dinarsu İmalat ve Ticaret T.A.Ş.’nin yüzde 7,56 olmak üzere toplamda yüzde 81,80 şeklinde.

Söz konusu oranların en son yapılan sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilen payların hesaplara geçtiği 10 Ocak 2023 tarihinden aynı olduğu bildirildi.

Sasa’nın hâkim ortağı ve iştirakleri ve/veya bunlarla ilişkili kişileri tarafından 12 Aralık 2022 tarihinde 2.500.000 lot satış işlemi yaptığı ve bu tarihten sonra herhangi bir pay alım satımının yapılmadığı açıklandı.

Konuya dair bir işlem yapılması durumunda, bunun sermaye piyasası düzenlemelerine uygun olarak yine KAP üzerinden kamuya duyurulacağı belirtildi.

SASA DMT Hattında Üretime Ara Verdi

Şirket, Çarşamba günü yaptığı açıklamada 6 Şubat’ta Kahramanmaraş, 20 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen depremler ve devam eden artçılar nedeniyle üretim birimlerinde herhangi bir hasarın meydana gelmediğini, sevkiyatı aksatacak bir olumsuzluğun da olmadığını bildirdi.

Fakat üretim hattının güvenilirliğinin sağlanması ve tedarikte sürdürülebilir ilkeleri doğrultusunda DMT (dimetil tereftalat) üretim hattının detaylı bir şekilde incelenmesine karar verildiği aktarıldı.

Gerek görülen yerlerin bakım ve onarım işlerinin yapılması için bugün (22.02.2023) itibarıyla DNT üretim hattında bir ay süreyle üretime ara verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu