Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sasa, Yumurtalık Yatırımı için Dev Anlaşmasını Duyurdu!

Geçen yıl yüksek kazanç oranlarıyla adından sıkça söz ettiren Sasa, KAP üzerinden yaptığı açıklamada dev anlaşmasının detaylarını paylaştı.
Sasa, Yumurtalık Yatırımı için Dev Anlaşmasını Duyurdu!
Yorum

Borsada yatırımcıların çok yakından takip ettiği Sasa Polyester, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada dev anlaşmasını duyurdu. 1966 yılında polyester sektöründeki üretimine başlayan şirket, Honeywell şirketi ile lisans, teknik servis ve garanti anlaşmaları imzaladığını paylaştı.

Şirkete tahsis edilen Yumurtalık yatırım alanındaki anlaşmanın 2026 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Söz konusu çalışmanın ciroya katkısının bugünkü şartlarla 1,2 milyar dolar, yatırım bedelinin ise 1,5 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

KAP’tan yapılan açıklamada, 1.000.000 ton/yıl kapasiteli Propilen (PDH) Üretim Tesisi kurulması ile ilgili olarak Honeywell UOP ile anlaşmaların imzalandığı ifade edildi.

Honeywell UOP, petrol arıtma, gaz işleme, petrokimya üretimi ile imalat endüstrilerine teknoloji geliştiren ve sunan çok uluslu bir Amerikan şirketi olarak karşımıza çıkıyor.

2022’de oldukça yüksek getiri oranlarıyla karşımıza çıkan Sasa Polyester’in yıllık kazancı yüzde 391 seviyesinde bulunuyor. 18 Ocak saat 17:00 itibarıyla günlük yüzde 4,8 artışla 124 TL’den işlem gören hissede haftalık yüze 18,6, aylık ise yüzde 4’lük bir yükseliş hakim.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu