Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sasa Polyester’e Onay Geldi! 3 Kişiye İşlem Yasağı

17 Ocak’ta haftalık bültenini paylaşan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Sasa Polyester’in borçlanma başvurusunu onaylarken 3 kişi için işlem yasağı uygulanacağını bildirdi.
Sasa Polyester’e Onay Geldi! 3 Kişiye İşlem Yasağı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 17 Ocak tarihinde paylaştığı haftalık bülteninde Sasa Polyester Sanayi’nin (SASA) borçlanma başvurusunu onayladığını ve  3 kişiye 6 süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verildiğini belirtti.

2024-3 numaralı bültende SASA’nın paya dönüştürülebilir tahvil ihracı başvurusu onaylandı.

Sasa Polyester’e Onay Geldi! 3 Kişiye İşlem YasağıKaynak: SPK

Kurul, SASA’nın 3 milyar 547 milyon 703 bin 506 TL nominal ihraç tavanlı paya dönüştürülebilir tahvil ihracını olumlu karşıladı. Satış türü ise “tahsisli” olarak belirlendi.

Sasa Polyester’e Onay Geldi! 3 Kişiye İşlem YasağıKaynak: SPK

GCM Yatırım Banner

Bültende Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş. (HATEK) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunduğu ifade edildi.

Yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi kapsamında 18.01.2024 tarihli işlemlerden başlamak üzere 3 kişi için 6 ay süreli geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verildiğini bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.