Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SASA, MGROS ve EKSUN’dan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören SASA teşvik belgesi aldığını, MGROS mağaza açılışlarını ve EKSUN un silosu yatırımı hakkındaki gelişmeleri paylaştı. İşte detaylar;
SASA, MGROS ve EKSUN’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Sasa Polyester Sanayi A.Ş (SASA), çatı güneş enerjisi santrali (GES) yatırımına devlet yardımı aldığını paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruda daha önce açıklanan ve yatırım bedeli 11.350.000 dolar olan Adana’daki Çatı Öztüketim GES kurulumu yatırımının teşvik belgesi almaya hak kazandığı belirtildi.

Şirket, teşvike konu olan yatırım tutarının 336.065.800 TL olduğunu belirtti ve bunların KDV istisnası, Kurumlar Vergisi İndirimi (vergi indirim oranı: yüzde 70, yatırıma katkı oranı yüzde 30) ve Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği (6 yıl) olduğu paylaşıldı.

SASA, günlük yüzde 3 artışla kapanışını 54,5 TL’den yaptı.

Migros

KAP üzerinden Ağustos 2023 mağaza açılışlarına yönelik açıklama yapan Migros Ticaret (MGROS), söz konusu dönemde 31 adet Migros, 12 adet Migros Jet, 1 adet Macrocenter ve kozmetik mağazacılığı formatında 3 adet Mion olmak üzere toplam 47 yeni mağaza açtığını belirtti.

31 Ağustos itibarıyla şirketin toplam mağaza sayısının 3716’ya ulaştığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

MGROS, yüzde 3 düşüşle günü 360 TL’den tamamladı.

Eksun Gıda

Borsa İstanbul’da  EKSUN koduyla işlem gören Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret, un silosu yatırımı hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, halka arz sürecinde duyurduğu Konya fabrikasında yapılması planlanan toplam 12 adet 90 tonluk un silosu yatırımı için tedarikçiler ile anlaşmalar imzaladığını belirtti. Konuyla ilgili resmi izin onay süreçlerinin devam ettiği, ilgili yatırım ile un depolama kapasitesini artırmak ve sürdürülebilir kalitenin artırılmasının hedeflendiği kaydedildi.

EKSUN, günlük yüzde 2,8 değer kaybederek kapanışını 90,4 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.