Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sasa Hisseleri Bir Haftada %9’a Yakın Değer Kaybetti

Sasa Polyester hisseleri dün gerçekleşen sert düşüşün ardından kapanışa doğru devre kesiciye girdi. Kayıplar bugün de devam ediyor. Detaylar şöyle…
Sasa Hisseleri Bir Haftada %9’a Yakın Değer Kaybetti
HABER GİRİŞ

Sasa Polyester Sanayi A.Ş. dün yaptığı açıklamada, “İlave Polimer Cips ve Polyester Üretim Tesisleri ve Yardımcı Tesisler (Atık Su Arıtma Tesisi, Depolama ve Isıl Güç) Kapasite Artışı Projesi” hakkındaki ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) başvurusunun olumlu yanıt aldığını bildirdi.

Adana’nın Seyhan İlçesi Sarıhamzalı Mahallesinde yapılacak olan proje başvurusu, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Şirket hisselerini olumlu etkilemesi beklenen bu karar, öngörülen etkiyi yaratmadı ve Perşembe günü sert düşüş gösterdi.

Sasa Hisseleri ÇED Olumlu Kararından Destek Bulmadı

Sasa Hisse %0,69 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hafta başında 54 liranın üzerinden fiyatlanan şirket hisseleri, Çarşamba günü 48 liraya geriledi. Dün kısa süreli 51 üzerine çıktıktan sonra yönünü yeniden terse çevirdi.

48,04 liraya kadar geriledikten sonra saat 17.31’de devre kesici uygulaması başladı. SASA kodlu hisseler kapanışı 49,1 liradan yaptı. Bugün daha alt fiyattan açılarak, aşağı yönlü seyrini devam ettirdi.

GCM Yatırım Banner

Saat 11.39’da %0,69 düşüşle 48,76 liradan işlem görüyor. Hisselerin bir haftalık kaybı %8,74 seviyesinde. Aylık dönemde 40,74 – 58,10 arasında hareket ederek %11,32, yıllık 17,12 – 61,00 arasında hareket ederek %158 oranında prim yaptı.

Yıllık süreçte borsa tarafında kazandıran şirket, karlılık bakımından da başarı sağladı. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Sasa’da 2021 yılı ciro hedefinin 1,5 milyar dolar olduğunu belirtti.

“Cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre %288 artırarak 8,9 milyar TL’ye ulaştırırken, 455 bin ton olan satış miktarını ise %89 artırarak 863 bin tona çıkarmayı başardı.” şeklinde açıklamada bulundu.

Erdemoğlu Holding bünyesindeki Sasa Polyester, Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasında iki kategoride birincilik sağladı. Ekonomist Dergisi tarafından hazırlanan listede 2020 yılı verilerine göre hem istihdamını hem de vergi öncesi kârını en çok artıran şirket oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.