Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sarkuysan Kurulacak Yeni Şirkete Yüzde 42,50 İştirak Edecek

Geçen ay CRW Metal unvanlı bir şirket kurmaya karar verdiğini duyuran Sarkuysan Elektrolitik, konuya dair yeni bir gelişmeyi açıkladı.
Sarkuysan Kurulacak Yeni Şirkete Yüzde 42,50 İştirak Edecek
HABER GİRİŞ

Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yolladığı açıklamada, yeni kurulan şirket hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi. 10.02.2023 tarihli yönetim kurulu toplantısında alınan karar kapsamında, yakın gelecekte ortaya çıkabilecek fırsatları değerlendirmek ve ilgili sektörlerdeki iş birlikleri ve yatırımları gerçekleştirmek amacıyla “CRW Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” unvanlı bir şirketin kurulmasına karar verildiği duyurulmuştu.

Bugünkü açıklamada ise söz konusu şirketin sermayesine yüzde 42,50 oranında 127.500.000 TL ile iştirak edilmesine karar verildiği ve 09.03.2023 tarihinde İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilerek 10786 Sayılı Ticaret Sicil Gazetesinde ilan edildiği belirtildi.

300.000.000 TL sermayeli olan şirketin her nevi metal üretimi, pazarlaması ve satışı konularında faaliyet göstermek üzere kurulacağı açıklandı.

KAP’ta yer alan bilgiye göre vadeli şekilde yapılacak olan ödemelerle ilgili olarak nakden taahhüt edilen payların itibari değerlerinin dörtte birinin şirketin tescilinden önce ödenmesine, nakden taahhüt edilen payların geri kalan kısmının ise şirketin tescilini izleyen 24 ay içinde ödenmesine karar verildiği belirtildi.

Edinilen finansal duran varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı yüzde 1,61, işlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı yüzde 0,63 olarak açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin SARKY koduyla işlem gören hisseleri, şu dakikalarda eksi yönde hareket ediyor. Saat 11.33’te yüzde 0,06 düşüşle 31,58 liradan işlem gören hisseler, son bir haftada yüzde 2,65 oranında değer kaybetti. Diğer yandan deprem sonrası sektörel etkilerden aldığı destekle yükselişe geçen hisseler, aylık bazda yüzde 24 getiri sundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın