Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sanofi Hisseleri 1,9 Milyar Dolarlık Satın Almayla Sert Düştü

Sanofi hisseleri, ABD’li Kadmon Holdings’i satın alacağını açıklamasıyla 1 ayın düşüğüne geriledi.
Sanofi Hisseleri 1,9 Milyar Dolarlık Satın Almayla Sert Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Paris genel merkezli ilaç ve aşı üreticisi Sanofi, ABD’li emsali Kadmon‘u 1,9 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın almayı kabul etti. Fransız şirketten bugün yapılan açıklama sonrası hisselerde düşüş yaşandı.

Dün en son 86,95 euroda işlem gören SAN kodlu hisse senetleri, bugünkü seans açılışını 86,49 euro ile yaptı. Açılışın ardından negatif seyrini sürdürürken 85,21 – 86,49 euro aralığında hareket etti.

Gün içi düşük seviye Sanofi hisseleri için 1 ayın düşüğünü işaretledi.
Sanofi Hisse Sert Düştü
Kaynak: MarketWatch

TSİ 12.10’da yüzde 1,80 ekside fiyatlanan hisse senetleri 5 günde yüzde 3 değer kaybetti.

Şirketten bugün yapılan açıklamaya göre Sanofi, organ nakli işinin büyümesini daha da güçlendirmek için Kadmon’u satın alacağını bildirdi. Kadmon adi hisse senedinin hissedarları, hisse başına nakit olarak 9,50 dolar alacakken bu da yaklaşık 1,9 milyar dolarlık bir toplam özsermaye değerini temsil ediyor.

Teklif fiyatının, 7 Eylül 2021’deki kapanış fiyatına göre yüzde 79’luk bir primi temsil ettiği de söylendi. Sanofi ve Kadmon Yönetim Kurulları, işlemi oybirliğiyle onayladı.

Söz konusu anlaşmayla Sanofi bu yıl üçüncü büyük birleşme haberine imza attı. Geçen ay Translate Bio’yu 3,2 milyar dolara, Nisan’da da biyoteknoloji şirketi Kymab’ı 1,1 milyar dolara satın almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu