Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şanlıurfa Valisi Su Fırsatçılarını Mercek Altına Aldı

Sel felaketi sonrasında su fiyatlarında fahiş artış gerçekleştiren kişilere yönelik Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’dan açıklama geldi. Detaylar haberde...
Şanlıurfa Valisi Su Fırsatçılarını Mercek Altına Aldı
HABER GİRİŞ

Maraş merkezli depremden etkilenen illerden olan Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da yaşanan sel felaketi ülkeyi derinden sarstı. Depremden ve selden etkilenen illerin yaraları sarılmaya çalışırken bazı fırsatçılar ortaya çıktı. Konuya yönelik Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’dan açıklama geldi.

Şanlıurfa Valisi sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Su fiyatlarında fahiş artış gerçekleştiren fırsatçıların olduğunu söyledi.

Vali Ayhan, her felaketi fırsat bilen fırsatçılar tarafından su fiyatlarına fahiş bir artış yapıldığına dair haberler duyduklarını dile getirdi. Bu konuyu hukuken yakından takip edeceğini dile getirdi.

Paylaşımında şu açıklamada bulundu:

“Ekiplerimizle beraber sahada denetimler yapıp buna fırsat vermeyeceğiz ve gerekli yasal işlemleri yapacağız.”

GCM Yatırım Banner

Maraş merkezli depremden sonra konut fiyatlarında fahiş artışalar gerçekleştiren fırsatçılar da ortaya çıkmıştı. Yakın bir zamanda fırsatçılara yönelik şikayet aldıklarını dile getiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Başsavcılarının gerekeni yaptığını dile getirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın