Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sanifoam Sünger’in Pandemide İhtiyaca Yönelik Yeni Ürünü Onaylandı

Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yeni ürün geliştirme hakkında bildirimde bulundu.
Sanifoam Sünger’in Pandemide İhtiyaca Yönelik Yeni Ürünü Onaylandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

KAP’a yapılan açıklamaya göre Covid-19 pandemisinde ihtiyaç duyulması sebebiyle, Saniofoam tarafından yeni ürün çalışmaları kapsamında geliştirilen anti bakteriyel nonwoven kumaş, anti bakteriyel filtre, anti bakteriyel ovucu fiber ve anti bakteriyel temizlik bezi ürünlerin uygunluğu hususunda Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan bağımsız bir kuruluşa yapılan başvuru onaylandı.

Söz konusu ürünlerin antibakteriyel özelliklerinin test edilip, gerekli onayların alındığı ve Sağlık Bakanlığı’na bildirimde bulunulduğu söylendi.
Sanifoam Hisse 9 Kasım Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Planlanan üretime başlama tarihi ise 15 Kasım 2021 olarak belirtildi. Hisseler KAP bildirimi sonrasında hafif artıda seyrini sürdürdü. Dün en son 29,90 Türk lirasında kapanış yapan hisseler, bugünkü seansa 29,98 TL ile başladı.

Açılışta en yüksek 30,20 TL’yi, en düşük 29,68 TL’yi gördü. Ardından yönünü aşağıya çevirerek 29,40 TL’ye kadar geriledi. Buradan aldığı destekle yönünü yukarı çevirerek yükselişe geçti. KAP bildiriminin yapıldığı dakikalarda 30,30 TL’yi test eden SANFM hisseleri, artıda kaldı.

TSİ 14.09’da yüzde 0,27 artıda işlem gören SANFM hisse senetleri, haftalık kazancını yüzde 3,7’ye çıkardı. Aylık bazda yüzde 34 değerlenirken yıllık getiri yüzde 122 oldu. Sanifoam 5 Kasım’da 30,96 TL ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.