Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Şanghay Covid-19’a Karşı Saldırılarını İki Katına Çıkardı

Şanghay'da uygulanan katı kısıtlamalara karşı hükümet Covid-19'a karşı saldırılarını iki katına çıkardığını duyurdu. İşte detaylar;
Şanghay Covid-19’a Karşı Saldırılarını İki Katına Çıkardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Şanghay, Çin’in sıfır vaka politikası nedeniyle katı kısıtlama kuralları ile gündeme gelmişti. Şehirde sert önlemlere rağmen rekor vaka sayılarına ulaşılırken, kapanmaların ardından ilk ölümler bildirilmişti.

Şimdi ise katı tecrit kurallarının iki katına çıkarıldığı duyuruldu. Şanghay makamları, Cuma günü şehir genelinde yeni bir test turu başlattıklarını açıkladılar. Ayrıca üç haftalık sokağa çıkma yasağının, bulaşma durumu incelendikten sonra gruplar halinde kaldırılacağını belirttiler.

Şanghay hükümeti resmi WeChat hesabında, salgının olumlu bir eğilim gösterdiğini ve insanların Covid-19’un yayılmasını engellemek için katı kurallara bağlı kaldığı sürece şehirdeki yaşamın normale dönebileceğini söyledi.

Bazı Şanghay bölgeleri hareket kısıtlamalarını sıkılaştırırken, insanların evlerini terk etmesine izin verilmesi kriterlerini karşılayan mahallelerdeki yetkililer hala bunu yapmalarını engelliyor. Haftalarca sokağa çıkma yasağına katlanan sakinler arasında öfke ve hayal kırıklığını körüklüyor.

Hükümet, amaçlarının toplumu mümkün olan en kısa sürede sıfır Covid’e ulaştırmak olduğu yorumunu tekrarladı ve “Bu, normal üretim ve yaşam düzenini yeniden kurabilmemiz için salgına karşı büyük ve zorlu savaşı kazandığımızın önemli bir göstergesi,” dedi.

Perşembe günü geç saatlerde Şanghay, Cuma gününden itibaren şehir genelinde günlük testler, karantina merkezlerine transferlerin hızlandırılması, insan hareketlerinin en aza indirilmesi ve kuralların uygulanmasının sağlanması da dahil olmak üzere yeni bir dokuz büyük eylem turunu duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu