Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sandıklar Kapandı! Meclis’te Bayram Sonrası Gündem Yoğun!

Sandıklar kapandı ve Türkiye tatil sonrası yoğun bir gündeme hazırlanıyor. Meclis'e gelecek düzenlemeler ve Bakan Şimşek'in ajandası paylaşıldı.
Sandıklar Kapandı! Meclis’te Bayram Sonrası Gündem Yoğun!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye yoğun bir seçim gündemini geride bırakırken gözler 9 günlük bayram tatili sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) çevrildi. Bayram sonra masaya 5 düzenleme geleceği konuşulurken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ajandasında 4 kritik madde olduğu bildirildi.

Ekonomim’de yer alan habere göre Meclis’e 5 düzenleme gelecek. Bu düzenlemelerden biri Kripto Para Yasası olacak. Çalışmalarda sona gelinirken, Meclis’in ilk ele alacağı konulardan biri olacak.

Bunun yanında Meclis’te enerji ve turist rehberliği alanlarında iki yasa teklifi masaya yatırılacak. Ayrıca vergi istisnaları ve indirim oranları masaya yatırılacak.

Bunun yanında yüzde 25 kira artışı sınırının kaldırılması değerlendirilecek. Kayıt dışılıkta mücadele kapsamında bundan sonraki tüm kira sözleşmelerinin e-Devlet üzerine taşınması konusu ele alınacak.

Bakan’ın Ajandası Yoğun

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ajandasında yer alan 4 kritik madden biri asgari ücret ve emekli-memur zammı olacak.

GCM Yatırım Banner

Diğer bir madde ise sıkı para politikası ve koordineli maliye politikasını kapsıyor. Bu doğrultuda enflasyonun belinin kırılması hedefleniyor. Artan alım gücü ise korunacak.

Bunun yanında sürdürülebilir ekonomik büyüme için ihracat teşvik mekanizmalarının güçlendirilerek Türkiye’nin pazar payı genişleyecek.

Kamuda harcama kontrolü yaparak tasarruf ön planda olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın