Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sandbox’tan Metaverse Hamlesi: Dubai’den Sonra Türkiye!

Animoca Brand'e bağlı Sandbox, Dubai'de ve diğer küresel şehirlerde yeni metaverse projeleri başlatmaya hazırlanıyor. Detaylar haberde;
Sandbox’tan Metaverse Hamlesi: Dubai’den Sonra Türkiye!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hong Kong merkezli oyun yazılımı ve risk sermayesi şirketi Animoca Brands Corp. Ltd.’nin bir yan kuruluşu olan Sandbox, Hong Kong metaverse stratejisini Dubai’de yeni bir pazara taşıyarak bir “Dubaiverse” projesini duyurdu.

Duyuru, Perşembe günü Gerçek Küresel Girişimler Konferansı’nda gerçekleştirildi. Buna göre Animoca Brand’in Dubai temalı metaverse’i, yan kuruluşu Sandbox’ın Hong Kong merkezli bir oyun metaverse’ü ve sanal kültür merkezi olan Mega City’nin planını takip etmiş olacak.

Animoca, Dubaiverse’nin Hong Kong’da benimsenen benzer bir strateji olan yerel ortaklıklar yoluyla inşa edileceğini söyledi. Bunu yaparken film, müzik, eğlence, oyunculuk, finans, emlak ve oyun sektörlerindeki firmalarla ortaklıklar kurulacak.

Borget: Sırada Türkiye de Var

Sandbox Paris’in kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, planlanan lokasyon tabanlı başka metaverse projelerinin de olduğunu söyledi.

Bu projeler için sırada bekleyen durakların Singapur, Kore ve Türkiye olduğunu, projelere dair çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Projeler İlkleri de Beraberinde Getiriyor

Animoca Brands, metaverse’te türünün ilk örneği bir ortaklıkta, Dubai kripto düzenleyicisi Virtual Assets Regulatory Authority’nin (VARA), Dubaiverse sanal haritasında bir parça gayrimenkulün ilk alıcısı olduğunu söyledi.

Borget konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Önemli bir an oldu. Diğer büyük yerel ortakları ve markaları da davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir dijital aracı kurum olan GCEX’in Dubai Genel Müdürü Mehtap Önder, Animoca’nın meta veri tabanına da gireceklerini ve daha önce gerçekleştirilmemiş bir şekilde sanal varlık eğitimi sunacaklarını söyledi.

Dubaiverse, Hong Kong’daki Sandbox ile yerel gazete South China Morning Post arasındaki benzer bir ortaklığın ardından Khaleej Times’da yerel bir haber ortağına da sahip olacak.

Khaleej Times Dijital Sorumlusu Sohail Nawaz, “Tüm dünyada yayıncılık alanına yeni iş modelleri giriyor. Bu bizim için gerçekten önemli bir stratejik hamle” dedi.

Bu arada etkinliğe ev sahipliği yapan şirket True Global Ventures, Animoca Brands’taki toplam yatırımlarının 38 milyon dolara ulaştığını duyurdu. Amerikan yatırım bankası JPMorgan, metaverse’i önümüzdeki yıllarda muhtemelen trilyon dolarlık bir endüstri olarak lanse etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.