Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sanayi Metallerinde Fazla Arz Endişesi

RBC Capital Markets, küresel büyümenin yavaşlaması ve artan arz talebinin de etkisiyle 2024'te temel endüstriyel metallerde arz fazlası olabileceğini ileri sürdü.
Sanayi Metallerinde Fazla Arz Endişesi
HABER GİRİŞ

Küresel yatırım bankası RBC Capital Markets analistleri tarafından yayımlanan araştırma notunda endüstriyel metallerin olumlu orta vadeli görünümünün küresel büyüme endişeleri ve artan arz tarafından gölgelendiğine işaret edildi.

Yavaşlayan küresel büyüme ve artan arza işaret eden analistler, 2024 yılında temel endüstriyel metallerin arz fazlası piyasalarına itilebileceğini ve ihtiyatlı olunması gerektiğini savundu.

Temel emtialara yönelik talebin 2023’te nispeten güçlü kaldığına dikkat çekildi. Ancak Çin’in emlak piyasasındaki krizin 2024’te Çin hariç daha zayıf bir küresel ekonomi potansiyeli gibi önemli bir engel olmayı sürdüreceği öngörüldü.

Bakır için ilave maden arzı ve dökme emtia arzının normalleşmesinin fiyatları düşürebileceği tahmin edilirken, bakırın şu anda arz fazlası verdiği ve bunun 2024’e kadar devam edebileceği belirtildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Ham Petrol Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.