Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sanayi İş Birliği Projelerinde TL ile Sözleşmede Fiyat Farkı!

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile sanayi iş birliği projelerinde TL ile yapılan sözleşme ayrıcalık sağlanacak.
Sanayi İş Birliği Projelerinde TL ile Sözleşmede  Fiyat Farkı!
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’nin son sayısında sanayi iş birliği projelerine yönelik yeni bir düzenleme kararı yer aldı. Sanayi iş birliği projeleri kapsamında, Türk lirası üzerinden yapılan yapım işlerine yönelik olarak artırımlı fiyat farkı ve süre uzatımı imkanı tanınacak. Düzenlemeye ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararla birlikte, sanayi iş birliği projelerinin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar değiştirilmiş oldu. Bundan böyle, Türk lirası cinsinden yapılan yapım işlerine ilişkin sözleşmelerde, gerekli koşulları sağlayanlara artırımlı fiyat farkı uygulanabilecek.

Düzenleme kapsamında yüklenicinin yazılı başvurusu üzerine ve 6 ayı geçmemek kaydıyla süre uzatımı da sağlanabilecek, bu da projelerin daha verimli bir şekilde yürütülmesine olanak tanıyacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın