Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sanayi Devinden Yeni Sektör Atılımı! Şirket Kurdu

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi bugün KAP üzerinden yaptığı bildirimle yeni bir şirket kuruluşuyla ilgili heyecan verici bir adımını paylaştı. Detaylar haberde;
Sanayi Devinden Yeni Sektör Atılımı! Şirket Kurdu
HABER GİRİŞ

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRDMD) tarafından 8 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde yeni şirket kuruluşu hakkında açıklama yapıldı.

Kardemir KAP bildirisinde, şirketin yatırım planı çerçevesinde faaliyet alanlarını genişletmek amacıyla yeni bir girişimde bulunduğuna işaret etti. Bu kapsamda yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösterecek ve yük taşımacılığına odaklanacak olan bir şirket kurma kararı alındığını vurguladı.

Demiryolu, karayolu, denizyolu ve havayolu taşımacılığı gibi çeşitli taşımacılık yöntemlerini kapsayan faaliyetlerde bulunmayı hedefliyor.

Bu amaçlar doğrultusunda Kardemir’in tek ortağı olduğu, 200 milyon lira sermayeli yeni bir şirketin kurulduğu paylaşıldı. Şirketin adı ise “KARLİMTAŞ KARDEMİR Liman İşletmeciliği ve Taşımacılık Anonim Şirketi” olarak belirlendi.

Borsada KRDMD koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 34,24 oranında prim sağladı.

GCM Yatırım Banner

Aylık bazda yüzde 7,03 oranında düşüş gösteren KRDMD payları, haftalık bazda ise yüzde 4,83 oranında yükseliş gösterdi.

Gün içindeki işlemlerini 23,36-24,44 lira aralığında sürdüren hisse TSİ 15.59 itibarıyla yüzde 2,02 artışla 24,28 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.