Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sanayi Bakanlığı Sanica Isı’nın Yatırım Desteğini Artırdı

Sanica Isı’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı, yatırım teşvik belgesi kapsamındaki yatırım tutarının revize edilmesi başvurusu onaylandı.
Sanayi Bakanlığı Sanica Isı’nın Yatırım Desteğini Artırdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kasım ayında borsaya giriş yapan ve bir anda en çok konuşulan şirketler arasında yer alan Sanica Isı Sanayi A.Ş. yeni bir duyuru yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, mevcut durumdaki yatırım teşvik belgesi tutarının artırıldığı bildirildi.

Sanica Isı, 14 Aralık’ta yaptığı duyuruda Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde Tarımsal Sulama Tesisi kurulması yatırımıyla ilgili olarak alınan yatırım teşvik belgesi kapsamındaki tutarın revize edilmesi için gerekli başvuruların yapılacağını belirtmişti.

Bahsi geçen başvurunun yapılmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onay geldi. Buna göre Sanica Isı’nın Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında alacağı destek tutarı 220.000.000 TL’den 334.089.994 TL’ye yükseltildi.

Teşvik kapsamında 10 yıl süreyle SGK primi işveren hissesi desteği, ücret gelir vergisi desteği, yüzde 90 kurumlar vergisi indirimi, faiz desteği, gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnası sağlanıyor.

24 Kasım’da Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan şirket hisseleri (SNICA), güçlü performans gösteriyor. 20,04 TL ile halka arz edilen şirketin hisseleri 35,22 liraya kadar yükseldi. TSİ 15.00 sularında yüzde 4,42 değer kazancıyla 34,46 liradan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.