Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şampiyonların Temettü Ödemesi Bu Hafta Hesaplarda

İsmi temettü ile birlikte anılan şirketlerin ödemeleri bu hafta hesaplara geçecek. Yapılacak ödeme tutarı, tarihler ve diğer detaylar haberimizde...
Şampiyonların Temettü Ödemesi Bu Hafta Hesaplarda
HABER GİRİŞ

Temettü dendiği zaman akla gelen belli isimler vardır. Yıl bitmeden bu şirketlerin ödeyeceği temettü tutarları ve günleri netleşiyor. Aralık ayında temettü verecek şirketler daha önceden belli olmuşken, büyük bir merakla beklenen tarihler de gelmiş bulunuyor. Bu hafta ise temettü şampiyonlarının ödemeleri yapılacak.

Yarın itibarıyla başlayacak olan temettü ödemelerinde ilk isim Duran Doğan Basım (DURDO) olurken, pay başına brüt 0,16 TL net 0,144 TL ödeme yapacak. Nakit ödemesinin 5. taksitini gerçekleştirecek olan DURDO temettüsünden yararlanmak için en geç bugün hisseye sahip olmanız gerekiyor. Ödemeler 21 Aralık gününde hesaplara geçmiş olacak.

20 Aralık gününde ise BİM Birleşik Mağazalar (BIMAS) ve Turkcell temettü ödemelerini gerçekleştirecek. BIMAS temettü ödemeleri 22 Aralık’ta hesaplara geçecek. Pay başına 2,7 TL ödeme gerçekleştirecek.

Turkcell (TCELL) ise pay başına 0,9245 TL net temettü ödemesi yapacak. 22 Aralık gününde hesaplara geçecek olan temettü için en geç yarın hisseye sahip olunması gerekiyor.

21 Aralık Perşembe günü de Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PAGYO) temettü ödemesini yapacak. Şirketin pay başına net 0,3516 liralık ödeme yapması beklenirken, 25 Aralık Pazartesi günü ödemeler hesaba geçecek.

GCM Yatırım Banner

Gelecek haftanın beklenen temettü dağıtımları ise 25 Aralık’ta ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş. (ARDYZ), 27 Aralık’ta Bursa Çimento (BUCIM), Elite Naturel (ELITE) ve Sönmez Filament (SONME), 29 Aralık gününde de Özsu Balık (OZSUB) şeklinde sıralanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın