Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Salesforce CEO’su: İşten Çıkarmalar Devam Edebilir

Yazılım şirketi Salesfoce’un son işten çıkarma kararına yenilerini ekleyebileceği belirtildi. Açıklama şirketin eş CEO’sundan geldi.
Salesforce CEO’su: İşten Çıkarmalar Devam Edebilir
Yorum

Salesforce kurucu ortağı ve eş CEO’su Marc Benioff konu hakkında bilgisi olan kişilere göre şirketin daha fazla küçülmeye gidebileceğini söyledi. Açıklama, Salesforce’un 7.000′den fazla pozisyona tekabül eden işlerin yüzde 10′unu keseceğini açıklamasından bir gün sonra geldi .

Bu açıklamadan saatler sonra Amazon çalışan sayısında 18.000 azaltma yapacağını açıkladı. Teknoloji şirketleri, yavaşlayan büyümeyi, artan faiz oranlarını ve potansiyel bir durgunluğu hesaba katarak yıllardır ilk kez işgücünü küçültüyor.

Benioff, satış organizasyonunun bazı bölümlerinde verimlilikle ilgili endişelerini dile getirdi. Kaynaklara göre Salesforce hesap yöneticilerinin yaklaşık yarısı anlaşmaların yüzde 95′inden fazlasını getirdi. Benioff’un üretkenlik eksikliğinin büyük ölçüde yeni hesap yöneticilerinden kaynaklandığını düşündüğünü belirttiler.

Pandemi sırasında ve onu takip eden yıllarda, bulut benimseme hızla artarken Salesforce hızla genişledi. Şirket, büyümesini kısmen Slack ve Tableau gibi büyük satın almalarla destekledi.

Kasım ayında, Benioff’un varisi olarak görülen eş CEO Bret Taylor, bir yıl üst düzey görevi paylaştıktan sonra sürpriz bir şekilde ayrıldığını duyurdu. Taylor’un Ocak ayı sonunda ayrılacağı söyleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu