Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sahte Basın Açıklaması Londra Borsası’nı Karıştırdı

Londra Borsası'nda ChatGPT'yi geliştiren OpenAI şirketine bir milyar dolarlık yatırım yapılacağına ilişkin yayımlanan basın açıklamasının sahte olduğu anlaşıldı.
Sahte Basın Açıklaması Londra Borsası’nı Karıştırdı
Yorum

Londra Borsası’nın (LSE) internet sitesinde, Amerikan özel sermaye şirketi Ripplewood’un, yapay zeka araştırma şirketi OpenAl şirketine bir milyar dolar yatırım yapacağına ilişkin basın açıklaması yapıldı. Söz konusu açıklamanın sahte olduğu anlaşıldı.

Ripplewood şirketinin, ChatGPT’yi geliştiren OpenAI şirketine yatırım yapacağı açıklamasının, sahte olduğunun anlaşılması üzerine kaldırıldı.

Söz konusu açıklama finansal haberler sağlayıcısı Alman EQS tarafından yayımlanmasının ardından LSE’nin internet sitesinde basın açıklamaları bölümünde yer aldı.

Konuya yönelik açıklamada bulunan LSE sözcüsü, LSE internet sitesinde ve diğer haber platformlarında hatalı olma olasılığı bulunan bir basın bülteninin bulunduğu konusunda bilgilendirildiklerini belirtti.

LSE sözcüsü, basın açıklamasının haber kaynağı ortaklarından birinden geldiğini, onların bildirimi üzerine internet sitesinden kaldırıldığını belirtti.

Ayrıca Ripplewood’un şirket adına yapılan sahte basın açıklamasının araştırılması için avukatlarını görevlendirdiğini bildirdi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu