Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SAHOL’da Yeni Dönem: Dev Dönüşüm Süreci Başlıyor!

Ömer Sabancı'nın Sabancı Holding hisselerinde devam eden dönüşüm başvurularından bir yenisi daha bugün MKK'nın KAP bildirisiyle gündeme geldi. İşte detaylar;
SAHOL’da Yeni Dönem: Dev Dönüşüm Süreci Başlıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ömer Sabancı tarafından Sabancı Holding hisselerini dönüştürme başvuruları devam ediyor. 30 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde, Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL) paylarında yapılan başvuruya ilişkin açıklama geldi.

Açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 sayılı “Pay Tebliği”‘nin 15’inci maddesi gereğince pay senetleri borsada işlem gören ancak borsada işlem görmeyen statüdeki pay senetlerinin satışa konu edilebilmesi için yapılan başvuruların detayları yer aldı.

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), Ömer Sabancı’nın 10 milyon lira nominal değerli (10.000.000 lot) hissenin borsada satışa konu edilebilmesi için başvuruda bulunduğunu duyurdu.

Bu yıl içinde Ömer Sabancı, toplamda 11 milyon 515 bin 593 lot hissenin borsada satışa konu edilebilmesi için başvuruda bulunmuştu. Böylece son başvuru ile toplam dönüşüm başvurusu yapılan hisse sayısı 21 milyon 515 bin 593 lot olarak gerçekleşti.

Borsada SAHOL koduyla işlem gören şirket payları yıllık bazda yüzde 183,25 oranında hissedarlarına kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 10,21 oranında değer kazanırken, haftalık bazda yüzde 4 oranında düşüş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Gün içinde 99,3-101,2 lira aralığında hareket eden SAHOL payları TSİ 17.45 itibarıyla yüzde 0,3 düşüşle 99,55 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.